Sveikatos priežiūra ukrainiečiams

Sveikatos apsaugos ministerija ir Valstybinė ligonių kasa parengė atmintinę, padėsiančią iš Ukrainos dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų Ukrainoje į Lietuvą pasitraukusiems žmonėms gauti koncentruotą ir tikslią informaciją apie sveikatos priežiūros paslaugas Lietuvoje.

Atmintinė: lietuvių k., anglų k., ukrainiečių k., rusų k.

_____________________________________________________________________________________________________

Kauno rajono asmens sveikatos įstaigos nepaprastosios padėties galiojimo laikotarpiu užsieniečiams, pasitraukusiems iš Ukrainos dėl karinių veiksmų, užtikrins šias sveikatos paslaugas:

  • imunoprofilaktiką nuo COVID-19 koronaviruso infekcijos;
  • nepilnamečių profilaktinį patikrinimą ir skiepijimą;
  • skubiąją medicinos pagalbą, nėštumo priežiūrą, pagalbą prasidėjus gimdymui bei kitas būtinąsias sveikatos priežiūros paslaugos, kurių nesuteikus sveikatos būklė galėtų pablogėti.

SVARBU! Jei savo namuose apgyvendinote nuo karo nukentėjusias Ukrainos šeimas ir joms bus reikalinga medicininė pagalba, kreipkitės į bet kurią Kauno rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigos registratūrą nurodytais kontaktais.

Medikamentai

Ukrainos gyventojai, įskaitant nelydimus nepilnamečius, kurie pasitraukė iš Ukrainos į Lietuvos Respubliką dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų Ukrainoje ir užsiregistravo Migracijos departamento registracijos centre, nemokamai gaus ne tik būtinąsias sveikatos priežiūros paslaugas, bet ir gydytojų Lietuvoje ambulatoriniam gydymui išrašytus receptinius vaistus. Atvykęs į gydymo įstaigą iš Ukrainos pasitraukęs asmuo turės pateikti registracijos Migracijos departamente kortelę. Ją pateikti užsienietis turės ir vaistinėje, norėdamas atsiimti išrašytus receptinius vaistus.

Odontologinė pagalba

Į Lietuvą atvykusiems nuo karo Ukrainoje bėgantiems gyventojams nemokamą būtinąją odontologine pagalbą savanoriškai Kauno rajone teikiančios įstaigos:

  • Adresas: Įgulos g. 3, Šakių k., Kauno raj.; Tel.: +37068444133 Kalbos: LT, ENG
  • Ailadenta. Adresas: Vytauto g. 50, Garliava, Kauno raj.; Tel.: +37061135916 ,+37065459977 Kalbos: LT, ENG, RUS
  • Klinika Sveiki ir balti. Adresas: Varžupio g. 15, Akademija, Kauno raj.; Tel.: +37060116911
  • Gredenta. Adresas: Kauno g. 14-4, Ežerėlis, Kauno r.; Tel.: +37060023752 Kalbos: LT, ENG, RUS
  • Vilkijos PSPC. Adresas: Bažnyčios g. 23, Vilkija, Kauno r.; Tel.: +37060600472, +370556203 Kalbos: LT, RUS
  • Povidenta. Adresas: Aukščių g. 25a, Domeikava, Kauno raj.; Tel.: +37060031310 Kalbos: LT, ENG, RUS

Nemokamas regos tikrinimas, korekciniai akiniai ar lęšiai (informacija lietuvių k., ukrainiečių k.)

Kauno rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigų išsidėstymas.

 

___________________________________________________________________________________________________________

VšĮ  "Krizinio Nėštumo Centras" padeda ir iš Ukrainos atvykusioms nėščioms ar neseniai pagimdžiusioms moterims ir teikia:

1. Emocinę bei materialinę pagalbą: aprūpina visais vaikučiui auginti reikalingais daiktais – vežimėliu, lovele, vonyte, rūbeliais, sauskelnėmis ir kitomis higienos priemonėmis. Aprūpina moterį į gimdymo namus reikalingomis higienos priemonėmis. Pagalbą teikia iki vaikui sukaks 2 metai.

2. Šiuo metu organizuoja nuotolinę savitarpio paramos grupę besilaukiančioms ukrainietėms moterims rusų kalba. Grupę moderuos psichologė ir dula. Grupės metu moterys galės kalbėti apie joms tuo metu aktualiausias emocijas, dula padės atsakyti į su nėštumu, gimdymu ar pogimdyminiu laikotarpiu susijusius klausimus. Atsižvelgiant į individualios grupės moterų poreikius kvies kitus specialistus: akušeres, žindymo specialistes, kineziterapeutę, kvėpavimo ar kitų atsipalaidavimo technikų specialistus. Stengsis atliepti jautrų laikotarpį išgyvenančių moterų poreikius, kiek įmanoma padėti joms nurimti ir pasiruošti motinystei.

Grupė planuojama pradėti nuo kovo 17 d. (12:00 – 13:30). Nuotoliniai susitikimai vyks kartą per savaitę. Pakvieskite ukrainietes moteris registruotis: pagalba@neplanuotasnestumas.lt arba tel. 8 603 57912

3. Dulų pagalba besilaukiančioms ir pagimdžiusioms, palydėjimas į gimdymą.

Daugiau informacijos: Všį  „Krizinio Nėštumo Centras“, konsultantė Kaune Jūratė Gritėnienė, mob. tel. 867998941