Kauno rajono Ramučių kultūros centro atnaujinimas

Projekto pavadinimas

Kauno rajono Ramučių kultūros centro atnaujinimas

Projekto aprašymas

Projekto tikslas:

Pagerinti Ramučių kaimo gyvenamąją aplinką, didinant gyventojų užimtumą, socialinę ir ekonominę gerovę.

Projekto aprašymas:

Ramučiai – smarkiai besiplečianti Kauno rajono gyvenvietė, kuri ribojasi su Kauno miestu ir Kauno LEZ teritorija. Čia daugiausiai kuriasi jaunos šeimos su mažais vaikais, tad vis didėja poreikis užtikrinti bent jau mažųjų Ramučių gyventojų užimtumą, patenkinti jų švietimo poreikius, o tuo pačiu ir didinti gyventojų socialinę ir ekonominę gerovę. Šio projekto metu bus sukurtos Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos Ramučių filialo erdvės edukacijai, vaikų švietimui, Ramučiuose gyvenančių šeimų su vaikais užimtumui.

Pirmas uždavinys – rekonstruoti senąjį pastatą. Architektai suprojektavo antstatą, kuriame turėtų įsikurti keturios pradinės mokyklos klasės ir ikimokyklinė grupė, numatyta patalpa valgyklai.

Bus atnaujinta ir laisvalaikio salė, išlygintos grindys, todėl ji tiks ne tik kultūros renginiams, bet ir repeticijoms, kai kurioms sporto šakoms. Biblioteka padidės nuo 30 iki 100 kv m ir turės atskirą įėjimą.

Visos patalpos bus pritaikytos neįgaliesiems. Lauke bus įrengtos vaikų žaidimų aikšteles, o  teritorija – aptverta.

Antrajame etape planuojama pastatyti priestatus, kuriuose įsikurs šešių grupių vaikų darželis, taip pat 700 kv m sporto salė. Lauke ketinama įrengti amfiteatrą renginiams ir bendruomenės šventėms.

Projektas finansuojamas pagal Kauno rajono 2016–2022 m. vietos plėtros strategijos priemonės „Parama svarbiausių vietos bendruomenės poreikių tenkinimui“ veiklos sritį „Kaimo vietovei svarbių pastatų statyba ir atnaujinimas“.

Įgyvendinimo laikas

2018–2020 m.

Projekto vertė

1 936 528 Eur

Planuojama parama

184 000 Eur

Savivaldybės lėšos

1 752 528 Eur

Kontaktinis asmuo

Projekto vadovė – Živilė Jurgaitienė, Kauno rajono Ramučių kultūros centro direktorė