Abiturientų šimtukų aruodas padidėjo beveik dvigubai

Kauno rajono abiturientai per brandos egzaminus gavo net 50 šimto balų įvertinimų. Pernai jų buvo 27. Geriausiųjų viršūnėje išsilaikė Garliavos Juozo Lukšos gimnazija, pelniusi 17 šimtukų.

Geriausiai sekėsi anglų kalba

Trečiadienį geriausiai brandos egzaminus išlaikę abiturientai, jų mokytojai ir tėvai buvo pakviesti į Garliavos meno mokyklą, kur šauniausiems mokiniams įteiktos Kauno rajono mero padėkos bei atminimo medaliai.

Šventėje dalyvavęs mero pavaduotojas Jonas Gurskas pasidžiaugė, kad šiemet egzaminų barjero neįveikė mažiau mokinių, o geriausiųjų gretos išaugo.

2017 metais prašymus laikyti brandos egzaminus pateikė 679 Kauno rajono abiturientai. Keturių mokomųjų dalykų (geografijos, chemijos, vokiečių ir rusų kalbų) egzaminus išlaikė visi kandidatai. Matematikos, lietuvių kalbos ir literatūros, geografijos, biologijos ir chemijos egzaminų pasiekimai, lyginant su 2016 metais, šiemet geresni.

Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Irena Marcinkevičienė pastebėjo, kad, kaip ir visoje Lietuvoje, pakaunės abiturientams sunkiausiai sekėsi laikyti valstybinį lietuvių kalbos egzaminą, kurio neįveikė 39 kandidatai (8,5 proc. laikiusiųjų). Vis dėlto tai trečdaliu geresnis rezultatas, nei 2016-aisiais, kai neišlaikiusiųjų buvo net 59 (12,5 proc.). Keturių abiturientų gimtosios kalbos žinios įvertintos 100 balų.

Gausiausiai šimtukai pabiro paskelbus anglų kalbos egzamino rezultatus – net 23, po matematikos – 14.

Viršūnėje – garliaviečiai

Keletą metų iš eilės geriausių Kauno rajono mokyklų rikiuotėje karaliauja direktoriaus Vidmanto Vitkausko vadovaujama Garliavos Juozo Lukšos gimnazija. Šiemet šios gimnazijos moksleivių žinios maksimaliais balais įvertintos net 17 kartų. 

Du šios gimnazijos auklėtiniai pelnė po tris šimtukus: Edvinas Kriščiūnas iš matematikos, lietuvių kalbos ir literatūros bei anglų kalbos, o Lukas Karpavičius iš matematikos, anglų kalbos ir istorijos. Po du šimtukus (iš matematikos ir anglų  kalbos) pelnė Rokas Bagdonas ir Dominykas Žiemys.

Daug pastangų ir sumanumo parodė ir šios gimnazijos pedagogai. Net aštuoni matematikos mokytojos metodininkės Laimos Stančiauskienės ir septyni anglų kalbos mokytojo metodininko Sauliaus Skučo parengti abiturientai pelnė aukščiausius balus.

Dėkojo ir mokytojams

Turi kuo pasidžiaugti ir kitos gimnazijos. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos abiturientai šimtukais įvertinti 13 kartų, Garliavos Jonučių gimnazijos  8,  Raudondvario, Domeikavos, Karmėlavos Balio Buračo gimnazijų  ir Babtų po 2 kartus, Vilkijos, Čekiškės Prano Dovydaičio ir Neveronių gimnazijų – po kartą.

Garliavos Jonučių gimnazijos abiturientas Darius Nikiperavičius ir Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos auklėtinis Simonas Čeponis aukščiausiais balais išlaikė matematikos, anglų kalbos ir informacinių technologijų egzaminus.

Net šeši Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos vyr. mokytojos Laimos Burbienės parengti mokiniai iš anglų kalbos gavo aukščiausius įvertinimus.

Padėkos žodžių susilaukė ir Jonučių gimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė Jūratė Čėsnaitė (trys auklėtinių šimtukai), jos kolegė matematikė Rita Čėplaitė (du šimtukai), kiti pedagogai.

„Akivaizdu, kad sėkmė aplanko ne vien gabiausius. Pirmiausiai ji šypsosi atkakliausiems, darbščiausiems“- pastebėjo J. Gurskas, linkėdamas abiturientams labiau pasitikėti savimi ir ragindamas nepamiršti gimtojo krašto.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: