Akademijoje vykstanti paroda pristato ekologiško ūkininkavimo naujoves

Ketvirtadienį Kauno rajone, VDU Žemės ūkio akademijoje, prasidėjusi paroda „Inno panorama“ lankytojus pasitinka atsinaujinusi ir dar įvairesnė. Šiemet ji skirta ekologijai, tvarumui ir žaliajam kursui.

Lankytojai gali susipažinti su žemės ūkio technika ir įranga tausojamajai žemdirbystei, pasidomėti ekologiškomis sėklomis, trąšomis, augalų apsaugos priemonėmis ir biostimuliantais. Daug dėmesio skirta ir ekologiškos žemės ūkio produkcijos perdirbimui bei sveikatai palankiems, ekologiškiems ir natūraliems maisto produktams, ekoturizmo ir rekreacijos paslaugoms, atsinaujinančiai energetikai, mokslo tyrimams ir konsultavimui.

Pagrindinis parodos rėmėjas AB „East West Agro“ pristato gamtą tausojančią efektyvaus ūkininkavimo techniką.

Rugsėjo 22–23 d. parodos metu vyks tarptautinė konferencija „EKOLINK 2022. Ekologinė gamyba. Pakeliui į 2030“, skirta ekologiškos produkcijos augintojams, perdirbėjams ir vartotojams. Toks renginys Lietuvoje organizuojamas pirmąsyk. Savo įžvalgomis ir patirtimis dalysis daugiau kaip 20 pranešėjų iš Lietuvos bei užsienio.

Parodos metu penki išskirtiniai eksponatai buvo apdovanoti medaliais ir diplomais. Tai dronas žemės ūkiui XAGV40 (UAB „Agrodronas“, barstytuvas SULKYx40 (AB „East West Agro“), azoto sensorius „Green Seeker (UAB „Dojus agro“), melžimo robotas GEMINI (UAB „Dotnuvos Baltic“) ir augalų biostimuliatorius „BIO NPK Powered S“(UAB „Nando“).

Į renginį atvykęs Kauno rajono mero pavaduotojas Antanas Nesteckis ilgamečiam žemės ūkio parodų iniciatoriui ir organizatoriui Virginijui Venskutoniui įteikė Kauno rajono ženklą. „Šiandien labai svarbu, kad žemės ūkis ir mokslas eitų drauge. Žemės ūkio akademija tai daro jau daug metų, čia vykstančios parodos ir mokslinės konferencijos yra žinomos ne tik Baltijos šalyse, bet ir visoje Europoje“, – kalbėjo vicemeras.

Žemės ūkio akademija atnaujina tradiciją rengti gyvulininkystės parodas – rugsėjo 22–24 d. III-me paviljone (Universiteto g. 10C, Akademija) rengiama veislinių ūkinių gyvūnų paroda, kurioje demonstruojami veisliniai paukščiai, triušiai, avys, ponių klasės žirgai, mėsiniai galvijai.

Rugsėjo 23 d. planuojamas mėsinių galvijų aukcionas, vyks veislinių gyvūnų pristatymai, patiekalų iš jautienos degustacija. Parodos metu vyksta ir tradicinė sodinukų mugė.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: