Akademijoje žaliuos Sūduvos ąžuolų alėja

Ketvirtadienio popietę Akademijos miestelyje, Pilėnų gatvės skvere, buvo pasodinti 22 ąžuoliukai, išauginti iš rinktinių Lietuvos ąžuolų gilių.

Medelius bendruomenei padovanojo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Žemės ūkio akademija, prie iniciatyvos prisidėjo Kauno rajono savivaldybė ir Akademijos seniūnija.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas ir VDU ŽŪA kanclerė Astrida Miceikienė dėkojo talkininkams ir pabrėžė, kad tokios akcijos ne tik pagyvina urbanizuotą vietovę, bet ir vienija bendruomenę.

Akademijos seniūnas Skirmantas Nominaitis pasirūpino darbo priemonėmis ir mineraliniu vandeniu, o Tabariškių Kristaus Karaliaus bažnyčios klebonas Arminas Lukoševičius pasveikino visus su artėjančia Velykų švente ir laimino sodinamus medelius.

Į talką Akademijos gyventojai atėjo šeimomis: kastuvais mojavo senjorai, o laistytuvėlius nešė dar neseniai pirmuosius žingsnius žengę mažyliai.

„Prieš 600 metų pagal Melno taikos sutartį Sūduvos kraštas buvo visiems laikams prijungtas prie Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės, todėl LR Seimas 2022-uosius paskelbė Sūduvos metais. Šiuo vardu nusprendėme pavadinti ir šią ąžuolų alėją", - pasakojo vienas iš akcijos iniciatorių Dainius Šeronas. Aktyviausiems akcijos dalyviams jis įteikė po knygą „Sūduvos girios“.

Meras V. Makūnas tvirtino, kad VDU ŽŪA dovanoti ąžuoliukai bus sodinami ir kitose Kauno rajono seniūnijose. Net 50 jų bus pasodinta Garliavoje, Šimtmečio parke.

Edmundo Mališausko fotoreportažas

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: