Andrius Gudžius į Lietuvą parvežė dar vieną aukso medalį

Į Vilniaus oro uostą šeštadienio popietę grįžusio čempiono kaklą puošė Europos čempionate iškovotas aukso medalis, o jo sutikti ir pasveikinti susirinko minia artimųjų ir pažįstamų.

Garsiais plojimais sutikto sportininko veidą puošė plati šypsena. „Norėjau ir tikėjausi medalio. Visas darbas buvo dirbamas tam, kad medalis būtų. Planai pavyko, sėkmė nusišypsojo,“ – įspūdžiais apie laimėjimą dalijosi disko metikas.

Lietuvos trispalvė ant A. Gudžiaus pečių antradienio vakarą apkeliavo Berlyno olimpinį stadioną. Po įtemptos atrankos pasaulio čempionas savo sugebėjimus parodė Europos čempionato finale.

27-erių disko metikas auksą užsitikrino įspūdingu paskutiniu šeštuoju bandymu, kai diską švystelėjo net 68,46 m, o Berlyno olimpinis stadionas sveikino naują Europos čempioną.

Iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurios metu A. Gudžiui buvo įteiktas apdovanojimas, įvyko penktadienį Berlyne.

Čempiono sutikti ir pasveikinti atvykęs Kauno rajono savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Visockas džiaugėsi, kad Pakaunės kraštą sportininkai garsina vis aukštesniais laimėjimais: „Mums didelė garbė, kad šiame krašte užaugo Andrius – tikras Lietuvos ąžuolas“, – kalbėjo P. Visockas.

Jaunasis sportininkas – trečiasis Lietuvos disko metikas, kuriam pavyko tapti Europos čempionu. Iki šiol tokį titulą buvo iškovoję tik Romas Ubartas ir Virgilijus Alekna.

Į lengvąją atletiką A. Gudžių prieš 15 metų įtraukė dabartinis jo treneris Vaclavas Kidykas.

Per tiek metų sunkus darbas sportuojant atnešė ne vieną garbingą titulą. Iki šiol geriausi A. Gudžiaus pasiekimai –  2013 m. iškovotas Europos jaunimo čempiono titulas, 2014 metais Europos čempionate Ciuriche – dešimta vieta, prieš dvejus metus Amsterdame disko metikas buvo tryliktas, o ryškiausia sportininko žvaigždė sužibo pernai Londone, kai lietuvis tapo pasaulio čempionu.

Disko metikas užaugo Padauguvos kaime, 7 km nutolusiame nuo Vilkijos miesto. Čia gyvena jo tėvai Rimantas ir Vaida Gudžiai.

2017 m. A. Gudžiui įteiktas aukščiausias Kauno rajono apdovanojimas – pirmo lygio garbės ženklas.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: