Ant Noreikiškių vandens bokšto iškelta trispalvė

Artėjant reikšmingiausiai Lietuvos istorijos datai – Valstybės atkūrimo šimtmečiui, ant Noreikiškių vandens bokšto suplazdeno trispalvė.

Bendrovės „Kauno vandenys“ vadovų ir darbuotojų iniciatyva šis sumanymas įgyvendintas, siekiant paminėti atkurtos nepriklausomos valstybės gyvavimą.

2018 m. vasario 16 d. – tai lyg laiko tiltas, primenantis 1253 m. liepos 6 d. gimusią senąją Lietuvą, 1918 metais įkurtą nepriklausomą modernią piliečių valstybę ir 1990 m. kovo 11 d. atkurtą nepriklausomą Lietuvą.

Bendrovės „Kauno vandenys“ vadovas Vilius Burokas teigia, „kad atkurtos Lietuvos šimtmetis įkvepia siekti, kurti ir optimistiškai žvelgti į rytojų, tačiau nepamiršti praeities – valstybės istorijos.

Šiandienos Lietuva – tai mes visi kartu ir kiekvienas atskirai, tačiau bendrai atsakingi už dabartį ir ateitį, valstybės ir tautos istorijos įvykius“.

Kauno rajone ant vandens bokšto su ja laikančiu stiebu trispalvė plazdena 50 metrų aukštyje, tamsiu paros metu ji yra apšviesta. Todėl svarbiu šalies simboliu bus galima pasigrožėti ir naktį.

1918 m. vasario 16-ąją pasirašius Lietuvos Nepriklausomybės Aktą, nacionaliniu simboliu buvo įteisinta trispalvė. Tuo tarpu Vyčio vėliava XX a. pirmojoje pusėje buvo naudojama rečiau, nors jau 1905-aisiais J. Basanavičius siūlė ją įteisinti kaip nacionalinę. Į Lietuvos valstybės vėliavos įstatymą ji buvo įrašyta 2004-aisiais, kaip Lietuvos valstybės istorinė vėliava.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: