Kauno rajonas ruošiasi antrai koronaviruso bangai

Epidemiologinei situacijai Lietuvoje toliau blogėjant, penktadienį į skubų pasitarimą Kauno rajono savivaldybėje sukviesti sveikatos priežiūros įstaigų vadovai kartu su savivaldybės vadovais aptarė situaciją šalyje, sergamumo rodiklius rajone, sveikatos priežiūros įstaigų veiklą pandemijos laikotarpiu. Svarbiausias šio posėdžio klausimas buvo, kaip tinkamai ir operatyviai suvaldyti antrąją COVID-19 ligos bangą.

„Situacija Kauno rajone yra valdoma. Gerai, kad mūsų mokyklose nėra jokių ligos židinių, mokymo procesas vyksta sklandžiai ir nepertraukiamai. Dirbame kaip darni komanda, todėl dar labiau susitelkę ir mobilizavęsi galėsime sėkmingai įveikti ir antrąją COVID-19 ligos bangą“, – teigė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Sergamumo rodiklis Kauno rajono savivaldybėje – 77,8, tai yra šiek tiek daugiau nei bendras Lietuvos rodiklis – 74,6. Pakaunėje šiuo metu COVID-19 liga serga 148 gyventojai.

Savivaldybės gydytoja M. Labašauskaitė priminė, kad atsižvelgiant į ekstremalią situaciją, buvo nuspręsta skiepyti nuo gripo rajono gyventojus. Savivaldybės lėšomis skiepijama maždaug 1,5 tūkst. norinčiųjų.

Per paskutines savaites buvo paskiepyti visi sveikatos įstaigose dirbantys medikai, kurie to pageidavo. Skiepų jau sulaukė beveik 1000 žmonių, dirbančių savivaldybėje, seniūnijose, ugdymo, globos ir socialių paslaugų įstaigose, visuomenės sveikatos biure, bibliotekose, muziejuose, kultūros, sporto mokyklose. Skiepo sulauks dar pusšimtis žmonių, kurie pareiškė norą gauti nemokamą skiepo vakciną ir registravosi per Visuomenės sveikatos biurą.

„Nuolat atliekame profilaktinius tyrimus COVID-19 ligai nustatyti gydymo bei socialinės globos įstaigų darbuotojams. Taip pat papildomai tiriame pacientus, kurie gydymo įstaigose praleido daugiau negu 48 valandas. Šis testavimas jau tapo mūsų kasdienybe“, – pasakojo M. Labašauskaitė.

„Visus greitosios darbuotojus testuojame pagal labai griežtą grafiką, 2 kartus per mėnesį, kartais net dažniau“, patvirtino Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stoties direktorė Nelita Gudžiūnaitė-Bybartienė. Jai antrino Vilkijos pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Dainora Kudzinskienė, kuri informavo, kad jos įstaigos darbuotojai, dirbantys slaugos ligoninėje, testuojami kas savaitę.

Anot savivaldybės gydytojos, šie profilaktiniai tyrimai iš nosiaryklės vyksta sklandžiai, nes Pakaunės PSPC Domeikavos ambulatorijoje yra atsakingas personalas už šių tyrimų atlikimą bei jų pristatymą į laboratoriją. Siekiant suteikti dar kokybiškesnę paslaugą, prie ambulatorijos bus pastatytas modulis, kuriame  saugiai ir operatyviai būtų atliekami ne tik profilaktiniai tyrimai iš nosiarykles, bet ir atliekami greitieji testai tikslinėms grupėms ištirti.

Pasitarimo metu taip pat buvo aptartas klausimas dėl Kauno rajono karščiavimo klinikos Garliavoje veiklos atnaujinimo, kuri galėtų daug prisidėti nukreipiant karščiuojančių pacientų srautus iš ligoninių priimamųjų skyrių.

Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Nijolė Kliučienė patvirtino, kad jie yra pasiruošę, jeigu reikėtų vėl atidaryti karščiavimo kliniką. „Iš anksto pasiruošime darbo grafikus, kad gydytojai žinotų, kuriomis dienomis jiems tektų dirbti klinikoje, apsitarsime dėl pamainų kiekio ir pan.“, aiškino direktorė.

Nuo karantino pradžios nenutrūkstamai dirba ir Kauno rajono Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Jie itin padeda skambučių centre, kur teikia gyventojams konsultacijas dėl saviizoliacijos, dėl COVID-19 tyrimų. Biuro direktorius Laurynas Dilys užsiminė, kad pandemijos metu susiformavo glaudus bendradarbiavimo su mokyklomis modelis: specialistai vyksta į mokyklas, kuriose organizuoja įvairius mokymus, teikia konsultacijas ir kitą reikalingą pagalbą.  

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: