Vyko apskritojo stalo diskusija

Kauno rajono savivaldybės ir bendruomenių dialogas, siekiant efektyvesnio aplinkos išsaugojimo, parodė, kad rūpestis aplinka, jos tausojimu ir išlikimu yra bendros problemos ir uždaviniai keliami Kauno rajone. Šią savaitę savivaldybėje vyko apskritojo stalo diskusija, kurioje buvo išklausyti pranešimai apie savivaldybės aplinkosauginę politiką, bendruomenės narių keliamas problemas ir pranešimus, galimybę bendradarbiauti ir įsitraukti į aplinkosauginę veiklą.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas apžvelgė aktualias aplinkosaugos vystymosi tendencijas ir numatomus uždavinius ir veiksmus ją įtakoti. Jis pabrėžė, kad visų pirma reikia atkreipti dėmesį, kad visi procesai turi prasidėti nuo pačio žmogaus veiksmų ir požiūrio. „Nuo to, kaip mes kiekvienas įsitrauksime į rūšiavimo, saugojimo, tausojimo, sąžiningo naudojimo, naujų technologijų įdiegimo, atsakingo pilietiškumo procesus – priklausys, kaip gyvensime patys ir ką paliksim ateinančioms kartoms“, – teigė meras.

Diskusijoje dalyvavę bendruomeninkai kėlė atliekų rūšiavimo, pavojingų ir stambiagabaritinių, žaliųjų ir tekstilės šiukšlių surinkimo klausimus. Taip pat buvo aptartos problemos gyvenant prie taršių ir kvapus generuojančių įmonių, Lapių sąvartyno klausimas. Diskutuota apie bendruomenių įsitraukimą ir galimybes dalyvaujant poreikio aplinkai vertinimo procese. Atkreiptas dėmesys, kad reikalingi mokymai, bendruomenių švietimas ir aktyvesnis informavimas, dalinimasis patirtimi sprendžiant verslo, socialinių poreikių ir aplinkosaugos sugyvenimo klausimus. Diskusijoje iškelta optimistinė idėja prisidėti prie aplinkos išsaugojimo prikeliant naudotus daiktus antram gyvenimui ar kuriant meno kūrinius. Išreikštas tokių diskusijų poreikis ateityje kviečiant išrinktus rajone Seimo narius.

Diskusija buvo organizuota vykdant Aktyvių piliečių fondo finansuojamą projektą „Vietos bendruomenių informavimas bei gebėjimų stiprinimas aplinkosaugos ir klimato kaitos srityje“.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos