Pakaunėje bus įgyvendinamas gatvių apšvietimo sistemos modernizavimo projektas

Kauno rajono savivaldybė sudarė viešosios ir privačios partnerystės (PPP) sutartį dėl gatvių apšvietimo sistemos modernizavimo ir eksploatavimo paslaugų teikimo su UAB „Frineta“ ir jos dukterine įmone UAB „Venteos“. Projekto vertė siekia 3,7 mln. Eur.

Projektą planuojama įgyvendinti per 2 metus, tačiau tikimąsi, kad visus darbus pavyks pabaigti greičiau. 

Partnerystės sutarties tikslas yra užtikrinti kokybišką savivaldybės gatvių (įskaitant viešąsias erdves) apšvietimą, padidinant apšvietimo sistemos energetinį efektyvumą. Taip pat siekiama pagerinti apšvietimo sistemos techninę būklę, diegiant modernias ir efektyvias apšvietimo bei valdymo priemones.

Tai jau antrasis PPP būdu įgyvendinamas Kauno rajono savivaldybės projektas.

Kauno rajono gatvių apšvietimo sistemos modernizavimo projekto įgyvendinimo metu planuojama įdiegti beveik 9000 LED šviestuvų su savaiminio temdymo moduliais, pašviesti beveik 50 gatvių perėjų,  įdiegti naują ir atnaujinti esamą valdymo, kontrolės ir monitoringo įrangą. Įgyvendinus šias priemones, planuojama sumažinti elektros energijos sąnaudas daugiau nei 70 proc.

„Gatvių apšvietimas turi didelės reikšmės gyventojų saugumui. Statistika patvirtina, kad tamsiu paros metu įvyksta daugiausiai nelaimingų atsitikimų ir vagysčių. Tinkamas apšvietimas ženkliai padidina gyventojų saugumą, sumažina nelaimių, nusikaltimų tikimybę ir daro vietovę patrauklesne. Kitas šiais laikais itin svarbus faktorius – elektros energijos sąnaudų mažinimas“, – pabrėžė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Manto Rikterio teigimu, modernizavus rajono gatvių apšvietimo tinklą, sumažėtų energijos sąnaudos ir savivaldybės išlaidos už elektros energiją, o sutaupytas lėšas savivaldybė galės skirti gatvių apšvietimo tinklo plėtrai ir kitiems darbams, skirtiems pagerinti Kauno rajono bendruomenės gyvenimo kokybę.

Tokį projektą savivaldybė įgyvendina pirmą kartą, tad informaciją apie atliekamus darbus bus nuolat atnaujinama. Sekite savivaldybės svetainėje skelbiamą informaciją.

GATVIŲ SĄRAŠAS, KURIOSE BUS MODERNIZUOJAMAS APŠVIETIMAS, KEIČIANT SENŲJŲ ŠVIESTUVŲ LEMPAS Į LED

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos