Aptartas bendradarbiavimas dėl kelių priežiūros

Kauno rajono savivaldybės vadovai ir VĮ „Kelių priežiūra“ vadovybės atstovai, šiandien apsilankę Savivaldybėje, sutarė dėl galimo glaudesnio bendradarbiavimo prižiūrint ir tvarkant rajono kelius.

VĮ „Kelių priežiūra“ Automagistralės regiono vadovas Raimundas Lukaševičius ir Centro regiono vadovas Mindaugas Rinkevičius Kauno rajono merui Valerijui Makūnui, jo pavaduotojams Jonui Gurskui ir Pauliui Visockui bei administracijos direktoriaus pavaduotojai Angelei Ščiukauskienei pristatė įmonėje įgyvendinamus pokyčius, atsiradusius nuo liepos 1 d. pasikeitus įmonės struktūrai.

Dabar įmonė prižiūri ir tvarko per 21 tūkst. km valstybinės reikšmės magistralinių, krašto ir rajoninių kelių. Anksčiau turėtos funkcijos – eismo ribojimo leidimai ir kontrolė, projektų derinimai, įvairių sutarčių rengimas – perduotos Lietuvos automobilių kelių direkcijai. Įmonės vadovai įsitikinę, kad pokyčiai leis optimizuoti ir efektyvinti veiklą.

Savivaldybės ir „Kelių priežiūros“ vadovai sutarė, kad kelių infrastruktūros priežiūra ir tvarkymo sėkmė labai priklauso nuo bendradarbiavimo ir geranoriškumo, nesiskirstant pagal priklausomybes.

„Inicijuojant ir vykdant kai kuriuos darbus, derinant juos tarpusavyje, viskas vyktų operatyviau ir racionaliau, gyventojams būtų tik nauda“, – sakė V. Makūnas. Buvo sutarta informuoti vieniems kitus apie planuojamus vykdyti kelių tvarkymo darbus, taip jie iškart būtų atliekami kompleksiškai.

Kaip tinkamo bendradarbiavimo pavyzdį tarp institucijų meras pateikė kelio Kaunas–Zarasai–Daugpilis ruožo – Vilniaus gatvės Karmėlavoje rekonstrukciją. Ji buvo vykdoma derinant veiksmus, ir dabar matomas puikus rezultatas.

Vieningai sutarta dėl būtinybės „Kelių priežiūros“ atstovui dalyvauti Savivaldybės saugaus eismo komisijoje. „Abi pusės iškart turės visą informaciją apie siūlymus, kartu profesionaliai priims sprendimus“, – sakė R. Lukaševičius. Jis pabrėžė, kad ši komisija turi išskirtinį vaidmenį. Pavyzdžiui, VĮ „Kelių priežiūra“ turi galimybę atnaujinti ar pastatyti viešojo transporto stotelių paviljonus, iškelti juos į saugesnę vietą, jei Saugaus eismo komisija tai rekomenduotų.

Kauno rajone iš viso yra per 1800 km kelių, iš jų apie 500 km – asfaltuoti, 35 km – magistralinio kelio ruožas.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos