Kauno rajono urbanistinį veidą formuojantiems architektams – mero padėkos

Liepos 1-ąją Kauno architektų bendruomenė savo profesinę dieną atšventė Zapyškyje, šalia Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios įrengtoje aikštėje.

Vieni šventės dalyviai atplaukė laivu, kiti atmynė dviračiais arba atvažiavo automobiliais.

Šventė vyko laisva forma, skambant stilingai muzikai, šnekučiuojantis, gėrintis Nemuno slėnio vaizdais ir architektūros šedevru – gotikine bažnytėle. Renginio pabaigą sutrikdė praūžęs škvalas, tačiau iki jo spėta ir papramogauti, ir pasveikinti vieni kitus.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pastebėjo, kad architektų susibūrimas Zapyškyje yra tam tikras pripažinimas, kad Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia – atnaujinta puikiai.

Grupei architektų už įvairius projektus meras įteikė padėkas.

V.Makūno teigimu, kūrybinga architektų bendruomenė deda daug pastangų, kad Kauno rajonas įgautų šiuolaikinio, veržlaus ir modernaus krašto bruožų.

„Statiniai ne tik formuoja mūsų gyvenamąją aplinką, bet ir yra to laikmečio atspindys. Architektai atlieka svarbų vaidmenį – saugo tai, kas vertinga ir kuria naujus, autentiškus savosios epochos ženklus“, – kalbėjo meras.

Atgimusi Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia tapo vienu stipriausių Pakaunės krašto traukos centrų. Jos restauravimo ir aplinkos sutvarkymo projektus rengė Gintaras Prikockis, o jam aktyviai talkino UAB „Erdvės norma“ architektai Mažvydas Zajankauskas ir Matas Vilkauskas.

Atgimusi gotikinė bažnytėlė ir šalia jos įrengta aikštė tarnauja ne tik tikintiesiems, bet ir kultūrai, turizmui, aktyviam poilsiui. Čia vyksta Šv. Jono Krikštytojo atlaidai, respublikinis aitvarų festivalis „Tarp Žemės ir Dangaus“, „Kaunas Jazz“, Pažaislio muzikos festivalių koncertai, rengiamos parodos, bendruomenės šventės.

Formuojant šiuolaikinį Kauno rajono veidą aktyviai dalyvauja ir Kulautuvoje gyvenantis architektas Aidas Kalinauskas. Jo vadovaujama architektų studija „Archispektras“ yra sukūrusi Kauno rajono kurortinės teritorijos miestelių – Kulautuvos ir Kačerginės – urbanistines vizijas, kurias Kauno rajono savivaldybė jau pradėjo įgyvendinti. Kulautuviškiai džiaugiasi šio architekto suprojektuota ir neseniai atidaryta mineralinio vandens biuvete.

Gintautas Natkevičius pasižymi drąsiais ir moderniais architektūriniais sprendimais, vienas tokių – Kauno oro uosto pastatas. Šio architekto projektai skina respublikinių ir tarptautinių konkursų laurus.

Ramučiuose veikia vartus gaminanti „Ryternos“ įmonė, už kurios projektą architektas Dalius Šarakauskas yra pelnęs „Geriausio metų projekto“ konkurso prizą gamybinių pastatų kategorijoje.

Šiuolaikiniais sprendimais pasižymi ir UAB „Archas“ architektai Tomas Kuleša ir Deivydas Pauža, suprojektavę UAB „Analizė“ pastatą ir Pilėnų kliniką Akademijoje.

G.Čepurnos, T. Kulešos ir grupės kitų architektų suprojektuotas „Luknės“ darželis Domeikavoje yra vienas moderniausių Kauno apskrityje.

V.Makūnas taip pat dėkojo UAB „Cedra“ kolektyvui ir jo vadovei Violetai Beigienei už suprojektuotą Garliavos Kaimynystės parką, Vilkijos renginių aikštę, Holokausto aukų atminimo memorialą Vandžiogaloje ir istorinės atminties ženklus Pakaunės miesteliuose.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: