Asmeninio asistento paslauga Kauno rajono gyventojams

Kauno rajone nuo 2019 m. spalio mėn. teikiama asmeninio asistento paslauga asmenims su fizine ar (ir) kompleksine negalia. Asmeniui turi būti nustatytas ne didesnis negu 55 proc. darbingumo ar neįgalumo lygis. Šiuo metu paslauga teikiama 10 asmenų. Paslauga teikiama asmenims nuo 16 m. iki pensinio amžiaus. Naujovė suteikia galimybę žmonėms su negalia naudotis asmeninio asistento paslaugomis iki 4 valandų per parą, 7 dienas per savaitę. Prašymus galima teikti savo gyvenamosios vietos seniūnijoje arba Kauno rajono savivaldybės Gyventojų aptarnavimo ir dokumentų valdymo skyriuje, Savanorių pr. 371, Kaunas.

Asmenų gaunančių asmeninio asistento paslaugas mintys:

 „Moteris džiaugiasi, kad tuo metu, kai ateina asmeninis asistentas, ji gali išeiti iš namų – ramiai palieka vyrą patikimose rankose. Anksčiau pagalbos reikėdavo prašyti kaimynų. „Jau visiems įkyrėjau su savo tais prašymais, o ir taip – išeini į parduotuvę ar pas gydytoją ir leki akis išdegęs, galvoji, kaip ten namuose. Dabar žinai, kad žmogus bus tiek ir tiek valandų, ir ramu.“ (https://www.tv3.lt/naujiena/gyvenimas/1012272/moteris-sulauke-asmeninio-asistento-pagalbos-dabar-galiu-ramiai-iseiti-is-namu)

 „Aišku, reikia suprasti, kad asmeninis asistentas nėra tavo asmeninis tarnas. Jis - tik pagalbininkas, padedantis išspręsti kasdieninius rūpesčius, ir jūs tai atliekate kartu, o ne jis viską padaro už tave. Priklausomai nuo negalios pobūdžio, atsiranda darbų, kuriuos atlieka tik asmeninis asistentas. Tarkim, jums sunku kažką pakelti, tad asmeninis asistentas pakelia, bet toliau tą darbą atliekate jūs pats. Mano atveju man reikalinga pagalba nuvykti iš taško A į tašką B, tad asistentė tampa mano akimis, kurios jau seniai nieko nemato“, - teigia paslaugas gaunanti klientė“.https://www.ve.lt/naujienos/visuomene/sociumas/asmeninis-asistentas-1737566/)

 Vienas lankomas žmogus beveik neišeina iš namų, tačiau taip pat laukia asmeninio asistento. Vaikai gyvena užsienyje, tad jį aplankiusi asistentė padėjo susikurti elektroninį paštą, pamokė, kaip nemokamai susisiekti su dukra. Vyriškis sakė dabar turintis ko laukti, vardan ko nusiskusti, susitvarkyti“. (https://www.tv3.lt/naujiena/gyvenimas/1012272/moteris-sulauke-asmeninio-asistento-pagalbos-dabar-galiu-ramiai-iseiti-is-namu)

 

 Daugiau informacijos mob. tel. Nr. 8 614 05688 arba el. paštu agne.ceinoriute@krs.lt

Visos paslaugos teikiamos nemokamai, jos finansuojamos Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis pagal įgyvendinimo priemonę Nr. 08.4.1.-ESFA-V-416 „Kompleksinės paslaugos šeimai“.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: