Atidengtas paminklas senojo Zapyškio miestelio gyventojams

Sekmadienio popietę Zapyškyje atidengtas paminklas, skirtas įamžinti senojo Zapyškio miestelio gyventojų atminimą.

„Senieji  Zapyškio gyventojai, kūrė kultūros, istorijos ir vertybių pamatus šiuolaikinei visuomenei, dėl to jie nusipelnė ypatingos pagarbos“, – kalbėjo Kauno rajono savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Visockas, išreikšdamas viltį, kad bendruomenė lankydama savo artimųjų kapus, prisimins ir čia amžinojo poilsio atgulusius protėvius.

Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios šventoriuje archeologinių kasinėjimų metu rasti žmonių palaikai praėjusiais metais perlaidoti naujosiose Zapyškio kapinėse, Kluoniškių kaime.

Paminklo koncepcija simboliškai primena ir atkartoja Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios architektūrą. Jo autorius, skulptorius Robertas Strazdas kūrybiškai, net kiek romantiškai perteikė bažnyčios motyvą. Ant rausvo akmens kolonos esanti bronzinė Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia papuošta nostalgiškomis žmonių figūrėlėmis ir iš bronzinio pastato sklindančia žvakių šviesa.

Zapyškio parapijos klebonas, kun. Juozas Fakėjavas palaimino paminklą.

Archeologas Justinas Račas  užsiminė apie galimą Zapyškio bažnyčios istorijos įamžinimą straipsnių rinkiniu. „Ateities kartoms išliktų ne tik architektūrinis, bet ir fizinis palikimas popieriuje“, – teigė archeologas.

Pagerbimo ceremonijos metu skambėjo fleitos melodijos, atliekamos Odilijos Luciukaitės. Vicemeras Paulius Visockas ir Zapyškio seniūnas Sigitas Imbrasas prie paminklo padėjo atminimo žvakeles ir gėles.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: