Dovana tikintiesiems – atnaujinta Krūvandų koplyčia

Vilkijos apylinkių seniūnija turi išskirtinį objektą – Krūvandų koplyčią. Tai vieninteliai maldos namai šioje seniūnijoje, bet ir vieninteliai – priklausantys Kauno rajono savivaldybei.

Per kelis metus koplyčioje buvo atlikta daug darbų: pakeistas stogas, suremontuotas fasadas (langai, durys), įvesta priešgaisrinė signalizacija, įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, todėl sekmadienį už koplyčios atsinaujinimą buvo aukojamos Šv. Mišios.

„Ši vieta yra išskirtinė, į kurią maža kaimo bendruomenė susirenka sustiprėti dvasiškai. Visai nesvarbu, kad čia nėra parapijos, tačiau koplyčia suburia tikinčiuosius – Šv. Mišios šiuose maldos namuose aukojamos kiekvieno mėnesio pirmą sekmadienį. Visų tikinčiųjų vardu esu dėkingas Kauno rajono savivaldybei už pagalbą tvarkant koplyčią“, – sakė mišias aukojęs klebonas Gintautas Kabašinskas.

Pamaldose dalyvavo ir Kauno rajono meras Valerijus Makūnas bei administracijos direktoriaus pavaduotoja Rūta Černiauskienė.

„Medinė bažnyčia pastatyta beveik prie 360 metų, gražų jubiliejų ji minės kitąmet. Koplyčia pastatyta šio krašto žmonių, kurie iš kartos į kartą perduoda pamatines vertybes, jas puoselėja, saugo. Maldos namai atlieka svarbią misiją, juk dažniausiai, kai žmogui reikia vilties, tikėjimo, susitaikymo jis ateina čia. Linkiu, kad ši dvasinio tobulėjimo vieta padėtų jums tapti dar stipresne bendruomene“, – kalbėjo meras.

Savivaldybės vadovas už puikiai atliktus koplyčios atnaujinimo darbus padėkojo bendrovėms „Amfora“ ir „Tigro šuolis“, už nuolatinę Krūvandų koplyčios priežiūrą – jos prižiūrėtojui Mindaugui Aniuliui. Mero padėkų sulaukė ir Vilkijos apylinkių seniūnas Arūnas Bačiūnas.

Anksčiau koplyčia buvo bešeimininkė, tad įvairūs tvarkymo darbai buvo atliekami tik gavus lėšų iš rėmėjų. 2020 metais koplyčia buvo įregistruota kaip savivaldybės turtas, tad remontams lėšos buvo numatytos biudžete.

Bažnyčios kapitalinio stogo darbai baigti pernai, kiti darbai atlikti šįmet. Savivaldybei šie darbai kainavo beveik 70 tūkst. eurų. Vietiniai gyventojai juokavo, kad atlikus visus remonto darbus koplyčia tarsi gavo naują veidą.

Kauno rajono savivaldybė didelį dėmesį skiria rajone esančių bažnyčių tvarkybai. Bažnyčios ir jose esantis sakralinis paveldas – autentiškiausia, tvirtą tikėjimo galią liudijanti krikščioniškojo Lietuvos meno dalis, paliekanti ryškų ženklą dvasiniame ir krikščioniškame lietuvių tautos gyvenime.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos