Atvirų durų diena „Vilkijos ūkyje“

Lietuvos žvėrelių augintojų asociacija trečiadienį jau penktąkart sukvietė į kasmetinį atvirų durų renginį „Vilkijos ūkyje“. Vis dažniau pasirodant siūlymams uždrausti šią ūkio šaką, ūkininkai ragino gyvai aptarti klausimą ir susipažinti su šios šakos veikla bei pasiekimais.

Jau daugiau nei 26 metus Česlovo Tallat-Kelpšos vadovaujamo „Vilkijos ūkio“ teritorijoje buvo surengta konferencija „Ką reikštų kailinių žvėrelių auginimo draudimas žmonėms, ekonomikai, gamtai“ ir operetės koncertas, kuriame dainavo žinomi Kauno valstybinio muzikinio teatro solistai.

„Surengėme koncertą ūkyje, nes jau gana rodyti kaimą kaip kažką vargano ir purvino. Esame tokie pat žmonės, ir kaimo, ir miesto gyventojams reikia kultūrinių renginių“, – sakė Vilkijos ūkio vadovas ir Lietuvos žvėrelių augintojų asociacijos pirmininkas Česlovas Tallat-Kelpša.

„Žemės ūkis Kauno rajone užima svarbią vietą, ūkininkauja beveik ketvirtadalis gyventojų, o Č. Tallat –Kelpša yra puikus socialiai atsakingo ūkininko bei bendruomenės nario pavyzdys, šiam kraštui kuriantis darbo vietas“,– kalbėjo į renginį atvykęs Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

 „Vilkijos ūkis“ – vienas garsiausių kailinių žvėrelių ūkių Europoje, išauginantis daugiausiai brangiakailių gyvūnėlių.

Vilkijoje įsikūrusioje fermoje įdarbinama per 80 – 100 žmonių, priklausomai nuo sezono. Kaip pasakoja ūkio vadovas, beveik visi darbuotojai – vietiniai Kauno rajono gyventojai, dirbantys čia jau daugelį metų. Vidutinis mokamas atlyginimas viršija Lietuvos ir didžiųjų miestų vidurkius.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos