Kauno rajonas sieks pritraukti reikalingus aukštos kvalifikacijos specialistus

Studijuojančiųjų universitetuose studentų skaičius kasmet mažėja, todėl visoje šalyje trūksta aukštos kvalifikacijos specialistų. Kauno rajono savivaldybė siekdama pritraukti reikalingus specialistus, skirs pakaunės jaunimui stipendijas.

Ketvirtadienį Kauno rajono savivaldybės taryba pasitvirtino stipendijų skyrimo universitetų studentams tvarkos aprašą.

Savivaldybės vadovai įsitikinę, jog svarbu paskatinti studentus rinktis regionui aktualias profesijas, motyvuoti juos gerai mokytis ir baigus studijas savo profesinę veiklą tęsti Kauno rajone.

Savivaldybė vieniems mokslo metams (nuo rugsėjo 1 d. iki birželio 30 d.) skirs ne daugiau kaip 5 stipendijas, po 200 eurų per mėnesį.

Stipendiją galės gauti asmuo, studijuojantis aukštojoje mokykloje pagal universitetinių studijų programą ir savo gyvenamąją vietą deklaravęs Kauno rajone. Bus pirmosios pakopos (trečio arba aukštesnio kurso), vientisųjų (trečio arba aukštesnio kurso) studijų programos studentas. Taip pat studentas turės ne žemesnį nei 8 balai studijų vidurkį ir neturės akademinių skolų bei bus motyvuotas savo profesinę veiklą tęsti Kauno rajone. Jeigu studentas turės pasirašytą susitarimą su Kauno rajone veikiančia įmone, įstaiga, organizacija, ūkininko ūkiu dėl praktikos atlikimo ar dėl įdarbinimo po studijų baigimo, tai bus didelis privalumas. 

Savivaldybės administracijos direktorius kiekvienais metais iki gegužės 10 d. nustatys savivaldybės prioritetinių specialybių sąrašą ir skiriamų stipendijų skaičių, atsižvelgdamas į savivaldybės administracijos atliktą savivaldybėje veikiančių įmonių, įstaigų, organizacijų, ūkininko ūkių apklausą, Užimtumo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenis ir savivaldybės biudžete numatytas lėšas.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos