Noreikiškių lopšelis-darželis „Ąžuolėlis“ – Mokyklų edukacinių erdvių 2018 m. konkurso nugalėtojas

Mokyklų edukacinių erdvių konkurso iniciatorius Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija ir organizatorius Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras jau aštuntus metus rengia Mokyklų edukacinių erdvių konkursą. Konkursas vykdomas dviem etapais: savivaldybių bei nacionaliniu lygmeniu. Šiais metais savivaldybių komisijos konkursui pristatė 82 mokyklas. Konkurse dalyvauti galėjo ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo, neformaliojo vaikų švietimo mokyklos ir profesinio mokymo įstaigos.

Nacionalinė vertinimo komisija apžiūrėjusi II konkurso etapui pateiktas geriausiai tvarkomas mokyklų edukacines erdves, vadovaudamasi konkurso vertinimo kriterijais, išrinko 23 nugalėtojus. A kategorijoje nugalėjo 4, o B kategorijoje – 7  ikimokyklinio ugdymo mokyklos. Viena iš nugalėtojų tapo Kauno rajono ikimokyklinio ugdymo mokykla – Noreikiškių lopšelis-darželis „Ąžuolėlis“. Paraišką konkursui buvo pateikęs ir Garliavos lopšelis-darželis „Eglutė“, tačiau šį kartą nugalėtojo laurai atiteko „Ąžuolėliui“.

Konkurso tikslas – aktyvinti mokyklų tikslingą, darnų ir estetišką edukacinių erdvių kūrimą ir kūrybišką jų naudojimą mokinių ugdymo procesui organizuoti, įtraukiant į praktinę veiklą visą mokyklos bendruomenę; skatinti mokyklų bendruomenių kūrybiškumą ir savarankiškumą, kuriant mokyklos vidaus ir lauko ir edukacines erdves; ugdyti vaikų ir jaunimo aplinkosaugos ir bendrąsias vertybes, formuojant mokyklos aplinkos savitumą, kuriant gamtos ir žmogaus sąlyčio aplinkoje zonas; stiprinti bendravimo ir bendradarbiavimo ryšius tarp ikimokyklinio, bendrojo ugdymo, profesinio mokymo įstaigų, neformaliojo vaikų švietimo mokyklų, skleisti gerąją patirtį.

Mokyklų edukacinių erdvių 2018 m. konkurso nugalėtojams rugsėjo 14–21 dienomis Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras organizuoja  išvyką – mokymus „Edukacinių erdvių ir gamtos ekspozicijų mokyklų aplinkoje kūrimas, remiantis Čekijos ir Vokietijos visuomenės švietimo institucijų ir viešųjų edukacinių erdvių kūrimo ir naudojimo patirtimi“.

Sveikiname nugalėtojus, linkime pasisemti vertingų idėjų edukacinėje išvykoje bei toliau kūrybiškai puoselėti edukacines erdves!

Daugiau informacijos https://www.lmnsc.lt/apziuros_konkursas/

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos