Babtai turės šiuolaikinį stadioną

Trečiadienio vakarą Babtų gimnazijos salėje Kauno rajono savivaldybės vadovai kartu su bendruomenės aktyvu aptarė stadiono projektinius siūlymus, taip pat diskutavo dėl kitų seniūnijoje planuojamų darbų.

Kairiajame Nevėžio krante, prie greitkelio Kaunas–Klaipėda, esantys Babtai – viena seniausių gyvenviečių šalyje. Meras Valerijus Makūnas pasidžiaugė, kad seniūnija garsėja ne tik meno saviveiklos kolektyvais, išvystytu žemės ūkiu, bet ir solidaria bendruomene. Juozas Staliūnas, Vytautas Žmuidzinavičius, Romas Majauskas ir kiti ūkininkai yra švenčių rėmėjai, seniūnijos pagalbininkai, mecenatai.

Babtų bendruomenė kartu su savivaldybe viena pirmųjų įgyvendino dalyvaujamojo biudžeto projektą, kuris leido miestelio skvere įrengti laisvalaikio ir sporto zoną. Tačiau to nepakanka, todėl, pasitarusi su bendruomene, savivaldybė nusprendė imtis stadiono statybų. „Šiuolaikinis stadionas gyvenvietei yra ne prabanga, o būtinybė“, – pabrėžė meras V. Makūnas

UAB „Synergy Solution“ atstovai Tomas Kazlauskas ir Liucina Grigonytė pristatė projektinius siūlymus, kurie bus papildyti ir vėliau aptarti su visa bendruomene.

Dirbtinės dangos futbolo stadionas bus pilnų matmenų ir atitiks nacionalinius reikalavimus. Šiaurinėje dalyje suplanuotos dvi šuoliaduobės, pietinėje – šuolių į aukštį sektorius. Taip pat numatytas rutulio stūmimo sektorius, keturi bėgimo takai, paplūdimio tinklinio aikštelė, apšvietimas, stebėjimo kameros, švieslentė, maždaug 300 vietų žiūrovų tribūnos.

Pasitarimo dalyviams daugiausiai klausimų iškilo dėl sanitarinių mazgų, automobilių stovėjimo aikštelės ir privažiavimo prie gimnazijos. „Projektuodami stadioną turime galvoti ne apie šią dieną, o apie ateitį: čia turi būti ir sanitariniai mazgai, ir tinkami elektros įvadai, ir automobilių stovėjimo aikštelė. Kodėl tribūnose tik 300 vietų? Reikėtų mažiausiai 500, juk čia vyks nacionalinio lygio varžybos“, – projektuotojams pastabas vardijo V. Makūnas.

Ilgai diskutuota dėl būsimos automobilių aikštelės. Babtuose gyvenantis savivaldybės Tarybos narys Česlovas Paulauskas svarstė, kad ją būtų galima įrengti senų sodų vietoje. „Obelims jau daugiau kaip 50 metų, todėl bendruomenė neturėtų prieštarauti“, – pastebėjo sodininkystės specialistas.

V.Makūnas informavo, kad kitame Babtų seniūnijos miestelyje Panevėžiuke taip pat planuojama rekonstruoti stadioną. Meras pristatė ir kitus iki 2027 m. suplanuotus darbus. Pagal planą numatyta rekonstruoti Babtų centrinę aikštę, suremontuoti kultūros centrą, ant Stabaunyčiaus kalvos įrengti apžvalgos aikštelę, atnaujinti gatvių apšvietimą. Diskutuota ir apie šaligatvių įrengimą, galimybę dviračių taku sujungti Babtus ir Panevėžiuką.

Daug rūpesčių babtiškiams, o ypač Pagynės bendruomenei, kelia seni vandentiekio tinklai, netvarkingai atliekamas vamzdynų remontas, gadinama kelio danga. Savivaldybės atstovai fiksavo gyventojų pastabas ir pažadėjo ieškoti sprendimų.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos