Babtuose atidengtas paminklas Holokausto aukoms

Penktadienį, minint Holokausto aukų dieną, Babtų šile, šalia greitkelio Kaunas-Klaipėda, atidengtas memorialas Antrojo pasaulinio karo metais nužudytiems žydų tautybės žmonėms.
„Čia, be jokios priežasties, buvo sušaudyti taikūs žmonės. Tai, kas atsitiko su žydais, vieną dieną gali atsitikti su bet kuria kita tauta, todėl svarbu išmokti istorijos pamokas ir skatinti piliečius kurti tolerantišką visuomenę“, – kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.
Žuvusieji buvo pagerbti tylos minute. Kauno žydų religinės bendruomenės vadovas Mauša Bairakas kartu su kitais bendruomenės nariais sukalbėjo maldą, o Vandžiogalos ir Babtų gimnazijų moksleiviai prie paminklo padėjo po akmenėlį – amžinybės simbolį. Keletą kūrinių atliko Babtų pučiamųjų orkestras „Algupys“.
V. Makūnas dėkojo Babtų seniūnui Gediminui Pupiniui ir Vandžiogalos seniūnui Jurgiui Bukauskui bei vietos gimnazistams už saugomą žuvusiųjų atminimą, o menoras ir tvorelę iš metalo nukaldinusiam Linui Adomaičiui bei jam talkinusiam Žilvinui Bartkui įteikė padėkas.
Holokausto aukų atminimas buvo pagerbtas ir Vandžiogaloje, kur dalyvavo vietos bendruomenės atstovai, gimnazistai.
1941 metų liepos 8 dieną Vandžiogalos žydai – jauni ir seni, vyrai, moterys ir vaikai – buvo sušaudyti. Daugiau kaip 30 brutaliai nužudyti čia pat, žydų kapinių prieigose, kiti – Babtų šile. Liudytojų tvirtinimu, buvo sunaikinta apie 400 Babtų ir Vandžiogalos žydų.
Visos septynios Kauno rajone esančios Holokausto aukų vietos ir šešios žydų kapinės yra įtrauktos į Lietuvos Respublikos nekilnojamojo kultūros paveldo vertybių registrą ir kruopščiai prižiūrimos.
Kauno rajono savivaldybės pastangomis įrengtas Jaučakių memorialas. Kartu su Kauno žydų religine bendruomene ir Kultūros ministerija vyksta Čekiškės sinagogos atnaujinimo darbai.
M. Bairakas patikino, kad vienintelės Kauno rajone išlikusios sinagogos tvarkyba vyksta pagal planą, o pabaigtuves ketinama švęsti 2024 metais.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: