Baigiamoji Erasmus+ projekto konferencija San Sebastiane

2017 m. liepos 3–8 dienomis Kauno rajono kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Irena Marcinkevičienė ir vyriausioji specialistė Dalia Brazienė dalyvavo daugiašalio Erasmus+ ΚΑ2  projekto Nr. 2015-1-ES01-KA201-015972 „Mokyklų vadovų ir mokytojų veiklos vertinimas“ paskutiniame partnerių susitikime Ispanijoje, Baskų autonominės srities Zarautz ir San Sebastiano miestuose.

Paskutinėse vizito darbo sesijose buvo aptarti projekto rezultatai, sklaida ir poveikis, kiekviena šalis pasidalijo įgyta patirtimi. Visi sutarėme, kad švietimo įstaigose daugiau dėmesio reikia skirti ugdomajam (formuojamajam) vertinimui, įsivertinimui ir meta-vertinimui, t. y. vertinimo kokybės vertinimui. Svarbu, kad vertintojams būtų reguliariai organizuojami mokymai.

Partneriai kaip stipriausius projekto aspektus įvardijo formuojamąjį (ugdomąjį) vertinimo metodą, sukurtų produktų pritaikomumą kiekvienos šalies ar mokyklos kontekstui ir sukauptus šalių gerosios patirties pavyzdžius.

Projekto išorės vertintojas įš Atvirojo Kipro universiteto, švietimo lyderystės profesorius Petros Pashiardis labai gerai įvertino partnerių parengtą medžiagą. Jo siūlymu, siekiant platesnės sklaidos, projekto koordinatoriai kartu su vietos universitetu organizavo 3 dienų tarptautinę baigiamąją projekto konferenciją Sen Sebastiane.

Konferencijoje buvo pristatytos šiuo metu aktualios švietimo lyderystės kryptys, naujausi tyrimai, per dvejus projekto įgyvendinimo metus buvo parengti trys intelektiniai produktai: Mokyklų vadovų vertinimo principai, Mokytojų veiklos vertinimo rekomendacijos ir interaktyvi mokymo kursų programa mokytojų praktikos vertintojams (Moodle course). Kiekviena partnerinė šalis pristatė savo šalies gerąją patirtį. Mes buvome paprašyti pristatyti mokyklų vadovų vertinimo praktiką Lietuvoje. Po pranešimo susilaukę gerų vertinimų ir siūlymų plačiau skleisti tokią patirtį supratome, kad mes einame teisingu keliu, kad iš mūsų jau mokosi kitos šalys.

Visa projekto medžiaga anglų kalba viešinama projekto interneto svetainėje http://www.basque.inspectorate.erasmusplus.hezkuntza.net/web/guest/inicio. Projekto metu parengti leidiniai lietuvių kalba bus paskelbti vasaros pabaigoje Kauno rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus interneto puslapyje. 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos