Nuo ketvirtadienio šalyje baigsis karantinas

Nuo liepos 1 dienos Lietuvoje baigsis nuo praėjusių metų lapkričio galiojantis karantinas, tačiau ir toliau lieka galioti ekstremali situacija.

Vyriausybė pritarė Valstybės ekstremalių situacijų komisija (VESK) siūlymui, kad prekybos, paslaugų teikimo vietose, valstybės ir savivaldybių institucijose, įmonėse darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami laikantis ekstremalių situacijų vadovo nustatytų sąlygų. Numatoma, kad reikės laikytis nuostatų dėl srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, higienos reikalavimų ir t.t.

Kertant valstybių sienas išlieka būtinybė pateikti imunizavimą nuo COVID-19 ligos patvirtinančius dokumentus arba COVID-19 tyrimo atlikimo faktą. Kalbant apie atvykimą į Lietuvą ir išvykimą iš jos, visos karantino nuostatos yra perkeliamos į ekstremalią situaciją, naujovių dėl to nėra.

VESK paruoštame dokumente numatoma, kad galiojant ekstremaliai situacijai, toliau veiks ir galimybių pasas. Jis bus naudojamas dideliuose renginiuose, kuriuose žiūrovai bei dalyviai renginį stebi ne tik iš sėdimų vietų, pavyzdžiui, festivaliuose, koncertuose, kituose masiniuose susibūrimuose. Taip pat teikiant švietimo ir asmens sveikatos priežiūros paslaugas.

Vyriausybės sprendimu lieka galioti reikalavimas dalyvius renginiuose registruoti platinant bilietus iš anksto internetu. Jau anksčiau nutarta, kad atvirose erdvėse vykstančiuose renginiuose dalyvių, turinčių galimybių pasus, skaičius neribojamas. Uždarose erdvėse gali būti užpildoma ne daugiu nei 75 proc. sėdimų vietų.

Taip pat lieka rekomendacija uždarose patalpose dėvėti apsaugines nosį ir burną dengiančias kaukes, respiratorius ir kt.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos