Balandis- Aplinkos sveikatos mėnuo

Kauno rajono visuomenės specialistai informuoja, kad balandžio mėnuo  Kauno rajono ugdymo įstaigose paskelbtas Aplinkos sveikatos mėnesiu.

Didėjant vartojimui, didėja ir jo neigiamas poveikis aplinkai ir sveikatai. Taršos mažinimas labai priklauso nuo visuomenės sąmoningumo. Visuomenės sveikatos specialistai, dirbantys visose Kauno rajono ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigose, mokys vaikus, kaip mažinti vartojimą ir tinkamai rūšiuoti atliekas.

Visuomenės sveikatos specialistai pastebi, kad kiekvienas gyventojas gali prisidėti prie aplinkos tausojimo, keisdamas savo gyvenseną. Atliekų tvarkymo poveikis aplinkai ir žmonių sveikatai priklauso nuo tvarkymo būdų. Jau dabar Lietuvoje uždaromi ir rekultivuojami seni, ES reikalavimų neatitinkantys sąvartynai, o moderniuose šalinami vis mažesni atliekų kiekiai.

Prisidėti prie sveikos aplinkos kūrimo turėtų ne tik pavieniai asmenys, bet ir visa bendruomenė. Labai džiaugiamės ilgamete akcija DAROM. Šiemet susiburti kilniam tikslui – tvarkyti aplinką visi kviečiami balandžio 22 dieną

Keletas patarimų, ką kiekvienas galėtume padaryti:

Rūšiuokite popierių. Jį galima perdirbti, taip sumažinant miškų kirtimą.

Stenkitės naudoti produktus, pagamintus iš perdirbtų medžiagų.

Paskatinkite savo šeimos narius rinktis prekes, pažymėtas ekologine etikete.

Ieškokite prekių su ploniausia pakuote, prekybos centruose pirkite ne supakuotas, o sveriamas daržoves ir vaisius.

Naudokite produktus, paženklintus etikete „Nedarantis žalos ozonui“.

Skatinkite savo šeimos narius draugus ir kaimynus buitinę techniką ne mesti į sąvartynus, o perdirbti ir taip apsaugoti aplinką.

Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro inf.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: