Baltiškos kultūros lobiai Raudondvaryje

Raudondvario dvare vyko tarptautinės kūrybinės dirbtuvės, skirtos naujos edukacijos „Baltiški lobiai“ kūrimui. Ši veikla yra projekto „Istorinis kelias: Raudondvaris-Bauskė (LLI-498 HRRB)“, įgyvendinamo pagal „Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą 2014-2020“, dalis.

Dešimties amatininkų-edukatorių komanda, apimanti floristikos, odos apdirbimo, kaligrafijos, papuošalų, medžio, žvakių ir natūralių kvepalų gamybos, gintarų, keramikos bei tekstilės meistrus iš Bauskės ir Raudondvario, dalijosi idėjomis, žiniomis ir patirtimi, kad sukurtų naują edukacinę programą. Dirbtuvių metu meistrai, pristatydami savo idėjas, joms įkvėpimo sėmėsi ir iš viduramžių, renesanso, baltų mitologijos istorinių šaltinių ir iš Raudondvario dvaro bei Bauskės pilies turimos istorijos.

Kūrėjai savo sukurta edukacija „Baltiški lobiai“ pakvies lankytojus į istorinę kelionę, supažindinsiančią su dvarų kultūra, Raudondvario dvaro ir Bauskės pilies amatininkų veikla, puoselėjančia dvaruose ir pilyse gyvavusius amatus, ir jų kuriama autentinka. Edukatoriams buvo skirta užduotis naudoti kuo natūralesnes medžiagas kuriant „lobius“, tad dalyvių lauks ir gyvos gėlės bei žolelės, gintarai, šilkas ir dar daug kitų medžiagų, su kuriomis teks dirbti pasitelkiant ir autentiškus senovėje amatininkų turėtus darbo įrankius.

Planuojama, kad edukacijos bus rengiamos atvirų dirbtuvių principu, kai dalyvio lauks ne vienas, bet keli edukatoriai, kurie padės pasigaminti po naują „lobį“ ir kartu atskleis jo istorinę reikšmę, kilmę. Taip kūrybiškai keliaudamas edukacijos dalyvis susikurs savo baltiškų lobių skrynelę, kurioje tilps ir jam vienam težinomos jo sukurtų brangenybių paslaptys, ir dalelė autentiškos istorijos.

Tad kas yra tie „Baltiški lobiai“ ir kaip juos atrasti bus galima sužinoti jau 2022 m. Naujoji edukacija dalyviams bus nemokama ir vyks Raudondvario dvare ir Bauskės pilies muziejuje, rudens-žiemos sezonu. Greitu metu bus išleista informacinė medžiaga su edukacijos „Baltiški lobiai“ pristatymu turistams.

Įgyvendinant šią veiklą tikimąsi pasiekti vieną iš pagrindinių projekto „Istorinis kelias: Raudondvaris-Bauskė (LLI-498 HRRB) tikslų – pasiūlyti naujų turiningų veiklų ir pritraukti daugiau turistų šaltuoju sezonu. Būtent šiuo metu minėtuose kultūros paveldo objektuose lankytojų srautai yra gerokai sumažėję lyginant su šiltuoju sezonu. Turiningo užimtumo veiklų pasiūla Raudondvario dvare ir Bauskės pilyje rudens-žiemos mėnesiais pasipildys ne tik „Baltiškų lobių“ edukacija, bet ir renesansinės, senosios muzikos koncertais, kuriuose bus įdomu pamatyti ir autentiškų istorinių šokių, kostiumų, išgirsti, kaip skamba to laikmečio instrumentai. Be pramogų viduje, numatytos sporto, pramogų ir edukacinės veiklos lauke, dvaro čiuožykloje.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: