Baltiškų lobių skrynelę gali sukurti kiekvienas

Praėjusį trečiadienį Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje kvepėjo gintaru, rožių vandeniu ir aliejiniais dažais – grupė Kauno rajono moterų, vadovaujamų patyrusių savo srities meistrių-edukatorių, kūrė papuošalus, tapė ant šilko, klausėsi paskaitos apie gintarą ir senoviškų kvepalų gaminimą.

Raudondvario dvaro direktorė Snieguolė Navickienė pasakojo, kad edukacinė programa „Baltiški lobiai“ buvo parengta 2021 m. rudenį, tarptautinių kūrybinių dirbtuvių metu.

Ją kūrė dešimties amatininkų-edukatorių komanda, apimanti floristikos, odos apdirbimo, kaligrafijos, papuošalų, medžio, žvakių ir natūralių kvepalų gamybos, gintarų, keramikos bei tekstilės meistrus iš Bauskės (Latvija) ir Raudondvario.

Pristatydami savo idėjas, meistrai sėmėsi įkvėpimo iš Viduramžių, Renesanso, baltų mitologijos, taip pat iš Raudondvario dvaro bei Bauskės pilies istorijos.

Edukacija „Baltiški lobiai“ kviečia lankytojus į istorinę kelionę, supažindinančia su dvarų kultūra, Raudondvario dvaro ir Bauskės pilies amatininkų veikla.

Projektas vyksta atvirų dirbtuvių principu, kai dalyvio laukia ne vienas, bet keli edukatoriai, kurie padeda pasigaminti autentišką dirbinį ir kartu atskleidžia jo kilmę, istorinę reikšmę.

„Taip kūrybiškai keliaudamas, edukacijos dalyvis susikuria savo baltiškų lobių skrynelę, kurioje telpa tik jam vienam težinomos brangenybių paslaptys ir dalelė autentiškos istorijos“ – pasakojo S. Navickienė.

***

Edukacijas organizuoja projektas „Istorinis kelias: Raudondvaris-Bauskė (LLI-498)“, kurio tikslas –sukurti naujų meninių, kultūrinių, sporto veiklų ir pritraukti daugiau turistų į Kauno rajoną ir Bauskės regioną.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos