Batniavos tvenkinį planuojama perimti visuomenės poreikiams

Batniavos seniūnijoje verda aktyvus visuomeninis gyvenimas, o vietos bendruomenė vis dažniau imasi iniciatyvų gražinti savo kraštą. Šįkart gyventojų tikslas – Batniavos tvenkinio Naujienos kaime perėmimas visuomenės poreikiams. Šį sprendimą inicijavo seniūnija, o ketvirtadienį posėdžiavusi Kauno rajono savivaldybės taryba pritarė.

Seniūnijoje yra daug gražių gamtos kampelių, tvenkinys vienas iš jų, tik jis yra apleistas, neprižiūrėtas. Kauno rajono savivaldybės taryba nusprendė kreiptis į Nacionalinę žemės tarnybą, kad valstybinis žemės sklypas būtų pripažintas būtinu visuomenės poreikiams ir įtrauktas į neprivatizuotinų žemės sklypų sąrašą.

Batniavos tvenkinys, kurio plotas 1,23 ha, atsirado 1983 m., įrengus hidrotechninius statinius – Batniavos tvenkinio užtvanką, kuri nuosavybės teise priklauso valstybei, o patikėjimo teise yra valdoma Kauno rajono savivaldybės. Šiuo metu Batniavos tvenkinys yra nenaudojamas.

Visur aplink tvenkinį yra privati žemė. Anksčiau tų žemių savininkas prie tvenkinio buvo įrengęs užtvarą, todėl gyventojai negalėjo prieiti prie tvenkinio, tačiau įsikišus seniūnui, savininkas užtvarą pašalino.

Nereikalaujant didelių finansinių išteklių, tvenkinys galėtų būti pritaikytas vietos ir kaimyninių seniūnijų gyventojų aktyviam poilsiui ir rekreacijai. Šis vandens telkinys turi nemažai potencialo, sukūrus tinkamas sąlygas ateityje galėtų tapti išskirtine patrauklia rekreacine vieta tiek vietos, tiek aplinkinių seniūnijų gyventojams.

„Seniūnija turi didelių planų dėl tvenkinio. Sutvarkius pakrantes, įrengus laisvalaikio praleidimo erdves, vandens telkinys taptų dar vienu traukos objektu gyventojams. Žmonės vasaros metu galėtų maudytis, pažvejoti, čia būtų galima organizuoti ir renginius, suburti bendruomenes“, – teigė Batniavos seniūnas Šarūnas Pikelis.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos