Trys kaimyninės savivaldybės kartu rūpinasi keleivių pavėžėjimu

Trečiadienį Kauno rajono, Kazlų Rūdos ir Prienų rajono vadovai atidarė bendrą tris savivaldybes jungiantį viešojo transporto maršrutą: Kauno autobusų stotyje įsėdus į 106 numeriu pažymėtą mikroautobusą, bus galima pasiekti Garliavą, po to keliauti į Juragius, Mauručius, Veiverius, Skriaudžius, Ąžuolų Būdą ir po valandą trunkančios kelionės pasiekti Kazlų Rūdą.

Autobusas važiuos tris kartus per dieną: darbo dienomis, šeštadienį ir sekmadienį.

„Tegul tai būna mūsų gražaus bendradarbiavimo pradžia“, – kalbėjo Kazlų Rūdos meras Mantas Varaška, dėkodamas kolegoms už solidarumą. Jis pripažino, kad šis maršrutas bene labiausiai aktualus jo vadovaujamos savivaldybės gyventojams: vaikai patogiau pasieks mokyklas, senjorai – poliklinikas. Nemažai Kazlų Rūdos gyventojų dirba Kaune, o vaizdinguose Sūduvos krašto miškuose galima rasti ne vieną kauniečių sodybą.  

„Nors formaliai priklausome Marijampolės apskričiai, tačiau esame stiprioje Kauno traukos zonoje, su tuo ir siejame savo ateitį“, – sakė politikas.

Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas taip pat pabrėžė savivaldybių bendradarbiavimo reikšmę. „Europoje savivaldybės seniai žengia ne konkurencijos, o glaudesnio bendradarbiavimo keliu – konsoliduodamos lėšas ir efektyviau panaudodamos išteklius“, – kalbėjo meras. Jo nuomone, šis maršrutas galėtų tapti bendros regiono transporto sistemos užuomazga.

„Ateityje turime kalbėti apie dviračių takų jungtis, ieškoti sąlyčio taškų sprendžiant švietimo problemas, pritraukiant investicijas“, – pritarė Prienų savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas.

Maršrutą nauju „Mercedes Benz“ markės mikroautobusu aptarnaus Garliavoje įsikūrusi įmonė „Antirijus“. Vežėjų patirtus nuostolius visos trys savivaldybės solidariai kompensuos pagal pasirašytą susitarimą.

Susitikime diskutuota ir apie autobusų maršrutą į Jūrę. Ją pasiekti viešuoju transportu trukdo tik techninės kliūtys – nedidelė siaura kelio atkarpa miške. M. Varaška artimiausiu metu ketina susitikti su Valstybinės miškų urėdijos atstovais ir aptarti galimybes praplatinti kelią. 

Eismo tvarkaraštį galite rasti čia.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos