Vyskupo vizijose – Šv. Jono Krikštytojo atlaidai Zapyškyje

„Džiugu, kad atgimusi Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia tarnauja kultūros renginiams, bendruomenės šventėms. Būtų gerai, kad ši erdvė pasitarnautų ir sielovadai”, – kalbėjo ketvirtadienį Kauno rajone apsilankęs Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila.

Praėjusių metų liepos 6 dieną, minint Lietuvos valstybės gimtadienį, šios bažnyčios šventoriuje jau buvo aukojamos mišios, nuaidėjo Kauno valstybinio choro koncertas, buvo surengta kraštui nusipelniusių asmenų apdovanojimo ceremonija. Vėliau šventė persikėlė į miestelio aikštę, kur vyko bendruomenės agapė ir grupės „The Roop“ koncertas.

R.Norvila pasiūlė šių metų šventę sieti su religine data – birželio 24-ąja. „Joninės yra mėgstama lietuvių šventė. Ją galėtų papildyti kultūros renginiai: parodos, koncertai. Tiktų ir kulinarijos paveldo, tautodailės dirbinių pristatymas”, – kalbėjo vyskupas.

„Šv. Jono Krikštytojo bažnytėlė su miestelio aikšte, dviračių takais ir gražiu Nemuno slėniu puikiai tinka ir kultūrai, ir turizmui, ir sielovadai”, – pritarė vyskupui Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

R.Norvila, kartu su Aleksoto dekanu Gintaru Urbštu apžiūrėjo Kluoniškių kaime baigtą statyti bendruomeninių paslaugų centrą, kuris iškilo šalia naujosios Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios. Beveik 225 tūkst. vertės projektą finansavo Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai, o įgyvendino Kauno rajono savivaldybė ir vietos bendruomenė.

Centre įrengtos dvi salės su atskiromis virtuvėlėmis. Vienoje vyks bendruomenės susirinkimai, šeimų renginiai, kita pritaikyta šarvoti. Centro paslaugomis galės naudotis ne tik Zapyškio, bet ir Ežerėlio, Kačerginės, kitų gretimų seniūnijų gyventojai.

Projekto vadovas Reimantas Bendoraitis ir centro direktorė Evelina Valskytė tvirtino, kad sukurtose erdvėse bus teikiamos socialinės ir kitokios paslaugos vaikams, jaunimui, probleminėms šeimoms, neįgaliesiems ir vienišiems asmenims.

Priešais centrą statybininkai baigia įrengti automobilių stovėjimo aikštelę. Atnaujinimo darbai verda ir greta esančiame stadione, netrukus prasidės Zapyškio pagrindinės mokyklos priestato statybos.

R.Norvila kartu su V. Makūnu tądien taip pat lankėsi Tabariškių Kristaus Karaliaus parapijoje, kur tarėsi su klebonu Arminu Lukoševičiumi ir vietos bendruomene, kaip geriau panaudoti parapijai priklausančias patalpas.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos