Kauno rajono delegacijos vizitas Vokietijoje

 Birželio 26–29 dienomis Kauno rajono savivaldybės delegacija lankėsi Vokietijoje, Bergštrasės apskrityje. Delegacijai vadovavo Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Petkevičius. Kartu vyko Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas sportui Arūnas Talalas, vyr. specialistė Žydra Narbutienė, Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro projektų vadovė Rima Noreikaitė, Kauno rajono mokyklų maitinimo įmonių vadovės Laura Januškevičienė ir Nijolė Šauklienė. Delegacija vyko į Bergštrasės apskritį jos vadovų ir Fyrnheimo virėjų klubo „Linksmieji šaukštai“ kvietimu.

Kauno rajono savivaldybės ir Bergštrasės apskrities draugystė prasidėjo dar 2008 metais. Jau beveik 10 metų įvairiais projektais bendradarbiaujama švietimo, kultūros, turizmo srityse. Bergštrasės apskritis yra vienas svarbiausių Kauno rajono užsienio partnerių. Šio vizito tikslas buvo apibendrinti ilgo bendradarbiavimo rezultatus ir išplėsti partnerystę tose srityse, kuriose rasta daugiausia sąlyčio taškų: švietimo, sporto, maitinimo, turizmo.

Bergštrasės apskrities meras Christianas Engelhardas Kauno rajono delegaciją supažindino su apskrityje vykstančiais politiniais, ekonominiais bei kultūriniais procesais, pasidžiaugė gerais partnerystės rezultatais ir išreiškė viltį dėl sėkmingo tolesnio bendradarbiavimo.

Mokyklų planavimo ir plėtros departamento vadovė Claudia Blume pristatė švietimo sistemą ir apskrityje įgyvendinamą visos dienos mokyklos modelį, šios paslaugos teikiamą naudą ir kylančius iššūkius.

Delegacija lankėsi Felheimo Carl-Orff pradinėje mokykloje, kur išsamiai susipažino su visos dienos mokyklos modelio praktiniu įgyvendinimu, pamokų ir kitų veiklų organizavimo tvarka, finansavimo sistema, vaikų maitinimo organizavimu.

Kauno rajono maitinimo įmonių vadovės turėjo galimybę susipažinti ne tik su mokinių maitinimu Vokietijos mokyklose, bet ir su smulkių maisto pramonės gamybos įmonių veikla – obuolių perdirbimo, sūrių gamybos ir kt.

Delegacija lankėsi Vasario 16-osios gimnazijoje Huttenfelde – Europos ir pasaulio lietuvių ugdymo centre. Laikinai einanti direktorės pareigas Irena Sattler ir mokytojai supažindino su gimnazijos veikla, pasiekimais ir permainomis.

Bergštrasės apskrities administracijoje vyko susitikimas su Bergštrasės apskrities vadovais ir „Forum Kaunas“ nariais. Darbotvarkėje buvo dalykinis posėdis, spaudos konferencija ir darbas atskirose grupėse.

Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Petkevičius išsamiai pristatė Kauno rajono švietimo sistemą, jos organizavimo ir finansavimo principus, apžvelgė kultūros ir sporto sritis, mokinių pavėžėjimo, maitinimo, mokyklų renovacijos klausimus.

Pranešimas sulaukė didelio partnerių susidomėjimo, diskusijų ir klausimų. Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas sportui Arūnas Talalas apibendrino vykdomą bendrą veiklą sporto srityje: užmegzti glaudūs kontaktai su Bergštrasės apskrities dziudo klubais. Sausio 13-ąją Kauno rajone buvo surengtas dziudo turnyras Laisvės gynėjų dienai paminėti, kuriame dalyvavo sportininkų delegacija iš Vokietijos. Birželio 23-iąją Kauno rajono sportininkai dalyvavo Heseno gimnastikos turnyre – didžiausiame masinio sporto renginyje Heseno žemėje. Ateityje planuojamas bendradarbiavimas ir kitose sporto šakose: bokso, irklavimo, svarsčių kilnojimo.

Vyr. specialistė Žydra Narbutienė parengė pranešimą apie įdomų, glaudų ir naudingą Kauno rajono maitinimo įmonių bendradarbiavimą su Fyrnheimo virėjų klubu „Linksmieji šaukštai“. Virėjų partnerystė užsimezgė 2017 metais vykusioje virėjų klubo 40-mečio šventėje ir plėtojosi labai sparčiai: vokiečių klubo virėjai Kauno rajone lankėsi jau 2 kartus, čia jie domėjosi tradicine ir modernia mūsų virtuve, keitėsi receptais, dalyvavo bendruose maisto ruošimo seminaruose su Kauno rajono ir garsiais Lietuvos šefais, tradicinėje šventėje „Rudens sambariai“ Raudondvaryje, kur išvirė ir išdalijo 1000 porcijų firminės jų krašto sriubos – Heseno bulvienės.  

Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro projektų vadybininkė Rima Noreikaitė partneriams pristatė Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro išleistą leidinį apie investavimo galimybes Kauno rajone, čia vykdomą palankią mokesčių politiką. Susitikime su Bergštrasės apskrities turizmo centro vadove Mareike Müller buvo aptarta turizmo situacija Kauno rajone ir Bergštrasėje, galimas bendradarbiavimas rengiant bendrus tarptautinius projektus.

Apžvelgus kartu nuveiktus darbus, buvo aptarti ir ateities planai. Planuojama skatinti ir plėtoti atskirų mokyklų bendradarbiavimą, mokytojų, sportininkų ir jų trenerių mainus, organizuoti bendras įvairesnių sporto šakų varžybas, Kauno rajone įkurti virėjų klubą, tęsti intensyvų maitinimo srityje dirbančių asmenų bendradarbiavimą. Planuojama organizuoti jaunimo iš Kauno rajono praktiką Bergštrasės apskrities įstaigose, vokiečių kalbos stovyklą vaikams Kauno rajone, meno kolektyvų mainus ir muzikos mokyklų bendradarbiavimą.

 

 

Informaciją parengė vyr. specialistė Žydra Narbutienė

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos