Bibliotekoje įgyvendinamas ES projektas „Kai idėjos virsta realybe“ įsibėgėja

Kauno rajono savivaldybės Viešoji biblioteka su partneriais – SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centru ir nevyriausybine organizacija (NVO), klubu „Garliaviečiai“ – įgyvendina projektą „Kai idėjos virsta realybe: Garliavos miesto bendruomenės aktyvinimas ir stiprinimas, mažinant socialinę atskirtį“, finansuojamą Europos socialinio fondo lėšomis. Projektą remia Kauno rajono savivaldybė. Savo lėšomis prisideda ir Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka, kuriai vadovauja projekto sumanytoja, bibliotekos direktorė Irena Viktorija Stančiauskienė.

Šis projektas yra skirtas Garliavos mieste gyvenančių socialinę riziką patiriančių šeimų vaikams. Edukacinėse veiklose su naujomis informacinėmis technologijomis (virtualios realybės akiniais, planšetiniais kompiuteriais, konsole „Xbox“) dalyviai įgyja naujų ir tobulina turimas darbo su informacinėmis technologijomis kompetencijas.

Šalia įvairių veiklų su inovatyviomis technologijomis nepamirštama ir pagrindinė bibliotekos veikla – skaitymo skatinimas. Pasitelkę elektronines knygų skaitykles vaikai ir paaugliai ne tik skaito populiarias užsienio ir lietuvių autorių knygas elektroninėje „Vyturio“ bibliotekoje, tačiau atranda ir naujų skaitymo būdų. Bibliotekoje vaikai dalijasi savo mintimis apie įvairias knygose paliestas temas, įdomiai ir išradingai skatinami skaityti. Nuoširdus darbuotojų bendravimas su vaikais išaugo į draugystę.

Jau ne vieną iš šių veiklų išbandžiusi projekto dalyvė Monika projekto koordinatorės, vyr. bibliotekininkės J. Markevičiūtės paklausta, kokios veiklos bibliotekoje jai įdomiausios, pasidžiaugė: „Man labiausiai patinka veiklos su virtualios realybės akiniais – atrodo, lyg būčiau visai kitame pasaulyje. Sužinau kažko naujo ir įdomaus. Dar man patinka, kad kol laukiame savo eilės prie akinių, žaidžiame smagius stalo žaidimus.“

Kita projekto dalyvė Augustė pridūrė, kad kiekvieną savaitę laukia penktadienio, kada važiuos į Garliavos biblioteką, kur vyksta įvairios dailės pamokos, kurios jai labai patinka.

Aštuonių neformaliųjų meninių-kūrybinių veiklų metu, kurias vedė Vilniaus dailės akademijos lektorė dr. J. Varkulevičienė, projekto dalyviai mokėsi išreikšti save, naudodami įvairias tapybos technikas. Pasibaigus šioms paskaitoms meninė veikla nenutrūks – projekto rėmėjas „Garliaviečių“ klubas organizuoja 16 meninių-kūrybinių veiklų ciklą „Iš kartos į kartą“. Jų metu klubo nariai ves įvairias meno edukacijas ir su vaikais bei jaunimu įsitrauks į kūrybines veiklas.

Projektas savo pagreičio nesumažins ir vasarą. Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyks vasaros kursai, kurių metu bibliotekos darbuotojos vyr. bibliotekininkės Ž. Kazakevičienė ir Š. Baltrušaitienė kartu su savanoriais organizuos judriuosius žaidimus ir estafetes, rengs stalo futbolo ir kitų stalo žaidimų turnyrus, organizuos interaktyvias viktorinas. Vaikų lauks įvairios inovatyvios veiklos – kūrybinės pamokos su 3D pieštuku, virtualios realybės akiniai, neformalaus ugdymo paskaitos „Konstruok, kurk, mokykis“, vyks varžybos ir konkursai su konsole „Xbox“ bei knygų skaitymai draugiškoje aplinkoje.

Įgyvendinant projektą „Kai idėjos virsta realybe: Garliavos miesto bendruomenės aktyvinimas ir stiprinimas, mažinant socialinę atskirtį“ visi Viešojoje bibliotekoje vykstantys neformalaus ugdymo edukaciniai kursai yra NEMOKAMI, todėl visus moksleivius, kurie nori aktyviai ir turiningai praleisti laisvalaikį, kviečiame į Viešojoje bibliotekoje vykstančias edukacines veiklas. Edukacijos vyksta penktadieniais nuo 14 val. Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 21, Garliava).

Daugiau informacijos tinklalapyje www.krsvbiblioteka.lt ir „Facebook“ paskyroje krsvbbiblioteka.

 

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

vyr. bibliotekininkės J. Markevičiūtė ir Š. Baltrušaitienė

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos