Nuo kitos savaitės bibliotekos teiks daugiau paslaugų

Šventinant karantino sąlygas nuo gegužės 18 d. Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir padalinių bibliotekos lankytojams galės pasiūlyti daugiau paslaugų. Bibliotekos aptarnaus tik tuos lankytojus, kurie dėvės apsaugines kaukes.

Knygų išdavimo į namus paslauga, kai knygos buvo užsakytos telefonu, internetu ar atvykus į bibliotekas, ir toliau bus vykdoma neįleidžiant skaitytojų į knygų fondus. Vaikai galės naudotis tik knygų išdavimo paslauga. Gera žinia ta, kad darbuotojai jau galės aptarnauti lankytojus iš savo darbo vietos.

Suaugusieji skaitytojai galės pasinaudoti interneto skaitykla, tačiau ne ilgiau kaip 1 val. Siekiant užtikrinti saugumą bei 2 metrų atstumą vienas nuo kito, vartotojai prašomi užsiregistruoti iš anksto, nes tik taip bus galima reguliuoti srautus interneto skaitykloje. Bus teikiamos kopijavimo, skenavimo paslaugos užsakius internetu ar vietoje. Parodų salės taip pat jau lauks lankytojų. Kol kas nebus išduodami į namus ar skaitymui vietoje periodiniai leidiniai bei elektroniniai dokumentai. Tačiau periodinius leidinius galima skaityti elektroninėje erdvėje interneto skaitykloje.

Vasara su knyga žada turiningą ir įdomų laiką. Lietuvos kultūros ministerijai papildomai skyrus lėšų knygų ir kitų dokumentų įsigijimui, bibliotekos planuoja užsakyti vertingų, visų grupių skaitytojų poreikiams reikalingų knygų.

Kol gyventojų skaitmeninio raštingumo mokymai Lietuvos viešosiose bibliotekose negali vykti, kviečiame nesustoti ir savo skaitmeninius įgūdžius tobulinti nuotoliniu būdu skaitmeninio raštingumo klasėse internete.

Kauno rajono viešosios bibliotekos aktyviai skatina gyventojus dalyvauti projekto „Prisijungusi Lietuva“ skaitmeninio raštingumo mokymuose. Šiuo metu mokymai vyksta nuotoliniu būdu. Dalyviai gali tiesiogiai registruotis projekto svetainėje www.prisijungusi.lt  arba susiekti su savo bibliotekos darbuotoju ir tapti aktyviu mokymų dalyviu. Gerąja nuotolinių mokymų patirtimi jau dalinasi Viešosios bibliotekos Pagynės padalinio lektorė Gabija Ščiukauskaitė, kurios dėka nuo balandžio 26 d. nuotoliniu būdu jau mokėsi 21 dalyvis. Jie lankė temas „Pristatymų rengimas“, „Viešosios paslaugos internetu kiekvienam“, „Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir dalijimasis“. Dalyviai džiaugėsi galimybe įgyti naudingų žinių neišeinant iš namų. Teigiamai įvertino ir mokymui sukurtą aplinką, gaunamų žinių kokybę, virtualios klasės darbą ir galimybę bendrauti tarpusavyje, užduoti kylančius klausimus, išsakyti problemas. Dalyviams labai patiko darbas virtualiose klasėse, nes galima bendrauti kalbant arba tiesiog susirašinėjant su dalyviais ir lektoriumi, savo ekranuose matyti demonstruojamas skaidres, savarankiškai atlikti  praktines užduotis pritaikant įgytas žinias. Jie toliau sėkmingai registruojasi ir į kitas mokymų temas: „Dokumentų kūrimas internete ir dalijimasis su kitais“, „Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas“ ir kitas temas.

Kviečiame norinčius mokytis, sužinoti apie naujai gautas knygas, pasinaudoti kompiuteriais, spausdinimo, kopijavimo ir kitomis paslaugomis, kurių vis daugėja, sekti naujausią informaciją www.krsvbiblioteka.lt ir facebook paskyroje.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos