Čekiškėje statys vandens gerinimo įrenginius, tvarkys gatves, rekonstruos senelių namus

Beveik 50 km nuo Kauno nutolusioje Čekiškės seniūnijoje per ketverius metus įvyko daug pokyčių, bet tai ne pabaiga – per ateinančius keturis metus bus atnaujinta infrastruktūra, tvarkomos viešos erdvės, diegiamos saugumo priemonės.

Pirmadienį vakare susitikti su bendruomene bei pristatyti planuojamus darbus seniūnijoje atvyko Kauno rajono meras Valerijus Makūnas kartu su komanda.

Susitikimas su bendruomene prasidėjo šventine nata – jubiliejinio, 90-ojo gimtadienio proga meras pasveikino čekiškietę Ireną Petrauskienę. Irena 40 metų dirbo Kauno rajono viešosios bibliotekos Čekiškės padalinyje.

„Bibliotekoje pradėjote dirbti 1952 metais. Jūsų pasišventimas ir atsidavimas vienai darbovietei ir šiam kraštui yra pavyzdys mums visiems. Čekiškiečiai iki šiol jus prisimena, gerbia ir myli. Jūs ne tik vykdėte švietėjišką veiklą, prisidėjote prie kultūrinio ugdymo, bet buvote aktyvi bendruomenės narė: šokote, grojote kapeloje, dainavote chore“, – gražius žodžius bibliotekininkei skyrė savivaldybės vadovas.

I.Petrauskienę ju gražiu jubiliejumi pasveikino ir Kauno rajono viešosios bibliotekos direktorė Irena Viktorija Stančiauskienė, seniūnijos darbuotojai, Čekiškės bendruomenės nariai. Visi susirinkę jubiliatei sudainavo ilgiausių metų bei linkėjo stiprios sveikatos ir energijos.

Po sveikinimų meras pasidžiaugė, kad Čekiškėje atlikta daug darbų: buvo rekonstruota Prano Dovydaičio gimnazija, įkurtas vaikų darželis, pastatyta nauja laisvalaikio salė, stadionas, įrengtos krepšinio aikštelės. Tarptautinius reikalavimus atitinkanti greituminių automodelių trasa – ne tik Čekiškės, bet ir viso Kauno rajono pasididžiavimas. Į šį išskirtinį pakaunės objektą bei prieš tai išvardintus Kauno rajono savivaldybė investavo daugiau nei 3 mln. eurų.

Meras taip pat priminė, kad Čekiškėje buvo išasfaltuota Klumpės g., atnaujintos Lauko, Vyšnių, Mokyklos, Naujosios g. asfalto dangos. Jis pažadėjo, kad kelių tvarkymo darbai nesustos ir kitais metais.

„Planuojame išasfaltuoti Gaigalų kaimo privažiuojamąjį kelią, Beržų g. Liučiūnų kaime, įrengsime šaligatvius Sodų g. ir Merkelio g. į kapines“, – vardijo savivaldybės vadovas.

Didelis dėmesys bus skiriamas vandentvarkai: vandens gerinimo įrenginiai atsiras Eikščių ir Pagirių kaimuose, vandentiekio tinklai bus nutiesti Linų, Naujakurių ir Plento gatvėse (Pagirių k.).

Kauno rajono savivaldybė su Kauno žydų religine bendruomene pradėjo tvarkyti Čekiškės sinagogą – darbai bus tęsiami ir kitąmet. Planuojama rekonstruoti Čekiškės senelių namus, bus rengiamas centrinės Čekiškės miestelio aikštės sutvarkymo projektas.

Siekiant stiprinti gyventojų saugumą, bus atnaujintas gatvių apšvietimas, įrengiant 250 šviestuvų, taip pat bus išvalytas priešgaisrinis tvenkinys.

Bendruomenė su savivaldybės vadovais aptarė pagrindines seniūnijos problemas bei išsakė lūkesčius, kad dirbant kartu, pavyks jas išspręsti.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos