Į Raudondvarį grįžo mišrių chorų konkursas

Spalio 5-ąją rudenėjančiame Raudondvaryje įvyko XV respublikinis Juozo Naujalio mišrių chorų konkursas. Šis konkursas buvo skirtas kompozitoriaus 150-osioms gimimo metinėms paminėti.

Tradiciškai atidarymas vyko kompozitoriaus gimimo vietoje, šalia Raudondvario bažnyčios. Prie Juozo Naujalio paminklo buvo padėta gėlių, uždegta žvakučių. Visi chorai sugiedojo pačią gražiausią giesmę „Lietuva, brangi“.

Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje vyko konkursas. Renginys prasidėjo ištrauka iš muzikinio vaidinimo „Vargonėliai“, ją atliko Raudondvario kultūros centro vaikų ir suaugusiųjų chorai „Svajonė“.

Konkurse varžėsi penki chorai. Juos vertino kompetentinga žiuri: pedagogė, chorų vadovė Rasa Kazakevičienė, kompozitorius ir dirigentas Raimundas Martinkėnas, choro vadovas ir atlikėjas Kęstutis Jakeliūnas.

Pirmą kartą konkurse dalyvavo choras iš užsienio, Lenkijos Radomsko miesto. Šis choras gavo nominaciją už puikiai sudainuotą kūrinį užsienio kalba, lietuviškai atlikęs J. Naujalio dainą „Kur banguoja Nemunėlis“. Ši daina buvo ne tik privaloma konkurso repertuare visiems chorams, bet ir turėjo būti atlikta interpretuojant. Už geriausią interpretaciją apdovanojimą gavo Jonavos kultūros centro choras „Žemyna“.

Trečia vieta įvertintas Ramučių kultūros centro Domeikavos laisvalaikio salės choras „Versmė“. Antra vieta skirta Raudondvario kultūros centro chorui „Svajonė“.

Pirmosios vietos nugalėtoju tapo Šakių kultūros centro choras „Lituanica“.

Gražia dovana choristams tapo Kauno choro „Kamertonas“ ir styginių kvarteto „Collegium“ koncertinė programa „Nuo D. Dolskio iki Selo“.

Konkurso pabaigoje visi susijungė į vieną chorą ir sudainavo Juozo Naujalio dainas „Už Raseinių ant Dubysos“ ir „Jaunimo giesmė”.

Konkursą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Kauno rajono savivaldybė, organizavo Raudondvario kultūros centras.

Ugnės Čepaitės nuotraukos

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos