„Continental“ Kauno rajone stato moderniausią kompanijos gamyklą

Vokietijos technologijų ir automobilių komponentų pramonės kompanija „Continental“ penktadienį pradėjo gamyklos statybas Kauno rajone esančioje Laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ).

Ją planuojama pastatyti per 9 mėnesius. LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė atidarymo ceremonijoje juokavo, kad jos namo statyba užtruks ilgiau. Prezidentė pasidžiaugė, kad Vokietijos įmonė pasirinko Lietuvą – šios šalies verslas ir pramonė garsėja skaidria ir efektyvia veikla.

Gamykla, kartu su visomis kitomis patalpomis, užims 22 tūkst. kv. m plotą ir atitiks A+ energinės klasės reikalavimus. Investicija į gamyklos statybą sudarys 95 mln. Eur. Tai viena didžiausių plyno lauko investicijų Lietuvos istorijoje. Gamybą planuojama pradėti 2019 m. antroje pusėje.

„Pasirinkome Kauno regioną, nes čia puiki infrastruktūra ir yra aukštos kvalifikacijos darbuotojų“, – kalbėjo „Continental“ vykdomosios valdybos narys Helmutas Matschi.

„Continental“ yra viena pirmųjų bendrovių, pamačiusių Lietuvos potencialą. Kadangi automobilių komponentų gamintojai vykdo daugiausia tiesioginių užsienio investicijų projektų Europoje, Lietuvai atsiveria dar daugiau galimybių“, – pabrėžė ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

„Ši gamykla papildys 30-ies pasaulyje išsidėsčiusių mūsų gamyklų tinklą ir padės toliau didinti gamybos pajėgumus“, – kalbėjo Hansas Jurgenas Braunas, „Continental“ elektronikos komponentų gamyklų direktorius. „Continental“ vadovai tvirtina, kad tai bus viena moderniausių kompanijos gamyklų.

Kauno rajono mero pavaduotojas Paulius Visockas dėkojo vokiečiams už investicijas, naujų darbo vietų kūrimą ir įteikė H. Matschi Kauno rajono savivaldybės garbės ženklą.

Pranešimuose spaudai skelbta, kad Kauno rajone bus gaminami durų ir sėdynių kontrolės elementai, išmaniosios automatinės langų tamsinimo sistemos, adaptyvios greičio palaikymo sistemos jutikliai ir priekiniai radarai automatinio stabdymo funkcijai.

Gamyklai reikės technikų, gamybos vadovų, gamybos, procesų, bandymų inžinierių, išmaniųjų technologijų, logistikos specialistų, vadybininkų – iš viso maždaug tūkstančio darbuotojų.

„Continental“ iš viso turi 30 gamyklų 16 pasaulio šalių. Bendrovėje 2017 m. dirbo 235 500 darbuotojų. Pajamos siekė 44 mlrd. Eur, 2016 m. pardavimų pajamos siekė 40,5 mlrd. Eur.

Europoje bendrovė turi 13 automobilių elektronikos dalių gamyklų, 5 iš jų – Vokietijoje ir 5 – Rytų Europoje.

Lietuvoje gaminti planuojami informacijos valdymo, susijusio su automobilio vidaus sistemomis ir išorės aplinkos elementais, sprendimai yra vienas kertinių bendrovės verslų.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos