Dailės pleneras Suomijoje

Kauno rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyrių bei  Suomijos Turku srities Donelaičio draugiją sieja ilgamečiai draugystės ryšiai. Rugpjūčio pabaigoje Kauno rajono dailininkai buvo pakviesti į tarptautinį plenerą Suomijoje, Hanko mieste. Į plenerą vyko 8 kūrėjai iš Taurakiemio laisvalaikio salės „Piliuonos tautodailės studijos “ ir Olego Karavajevo studijos.

Plenero dalyviai gyveno Hanko mieste, pietinėje Suomijos dalyje. Jiems buvo suorganizuotos ekskursijos po  miestą, laivu į Bengtšero švyturio salą, surengta vakaronė su Donelaičio draugijos atstovais.

Plenero metu  dailininkai tapė įsimintinus miesto vaizdus: jachtas, laivus, jūrą, suomiškos architektūros pastatus. Kartu su jais  plenere  tapė Donelaičio draugijos vicepirmininkas Matis Heikilė. Nutapyti paveikslai bus eksponuojami Kauno rajono viešojoje bibliotekoje 2018 m. lapkričio mėnesį. Vėliau visi meno kūriniai keliaus į parodą Suomijoje.

Dailės plenero laikotarpiu Kauno rajono atstovus globojo Turku srities Donelaičio draugijos valdybos pirmininkas Lasse Bergroth ir Antti Paavola su žmona Paula bei valdybos vicepirmininkas Matis Heikilė.

Dėkojame suomių Turku srities Donelaičio draugijai, ypač pirmininkui Lasse Bergroth, ir Kauno rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriui už dailės plenero Suomijoje organizavimą ir finansavimą.

Plenero dalyvė Aldona Misiūnienė

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: