R.Kazakevičienė: dainuojantys vaikai yra paženklinti

Kauno rajono savivaldybės tarybos narė, Akademijos mokyklos-darželio pradinių klasių mokytoja, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto tautinių šokių ansamblio „Ave Vita“ choro grupės vadovė, VDU Ugnės Karvelis gimnazijos mišraus kvinteto „DREVI“, Akademijos mokyklos-darželio „Gilė“ vokalinio ansamblio „Drevinukas“ vadovė. Rasa Kazakevičienė veikiausiai savo pareigas išvadintų atvirkščia tvarka. Pastarojo kolektyvo pavadinimas garsiai skamba ne tik pakaunėje, jis raško aukščiausius apdovanojimus prestižiniuose respublikiniuose konkursuose.

Pergalių dosnus pavasaris

Šis pavasaris „Drevinukui” buvo itin dosnus: I vieta laimėta Kauno rajono konkurse „Mažieji talentai”, GRAND PRIX bei nominacija „Už artistiškumą” I-ajame respublikiniame jaunųjų dainininkų konkurse „Mano dainų pavasaris”, vykusiame Garliavoje. I vieta atiteko ir V-ajame respublikiniame vaikų ir jaunimo dainavimo konkurse „Garsų sūkury” Ukmergėje. O pats didžiausias kolektyvo laimėjimas – respublikinio TV konkurso Dainų dainelė 2022 laureato vardas. Tokį pat titulą pelnė ir kitas Rasos vadovaujamas kolektyvas – mišrus kvintetas „DREVI“.

„Dainų dainelės“ konkursu gyvenu nuo šešerių metukų. Tuomet pati pirmąkart labai nedrąsiai lipau į „Dainų dainelės“ sceną. Sūkurys įsuko ilgam – juk tai vienas unikaliausių, ilgametes tradicijas turinčių ir tęsiančių šalies muzikinių renginių“, – šypsojosi pašnekovė.

Sėkmės dedamosios

Vaikų vokalinis ansamblis „Drevinukas“ – R.Kazakevičienės ir jos auklėjamų 4b klasės mokinukų kasdienės draugystės kūrinys. „Kadangi po pamokų mielai pasiliekame dainuoti, ši veikla tapo ne varginančiu darbu, o maloniu laiko praleidimu drauge ir, svarbiausia, – su muzika. Kai ji – muzika – gyvena su mumis ir mumyse, dingsta visa tai, kas pikta, šiurkštu, liūdna, pasaulis dainuoja kartu su mumis, o mintys ir siekiai tiesiog įgauna sparnus! Todėl nenuostabu, kad mažieji nuo pirmos klasės į sceną kaskart lipa su žiburiukais akyse ir degančiomis širdelėmis – jie tiesiog gyvena scena! Tas nesuvaidintas vaikų tikrumas, nuoširdumas, manau, ir padeda sėkmingai dalyvauti įvairiuose konkursuose bei džiaugtis pergalėmis“, – pasakojo „Gilės“ 4 b klasės auklėtoja. Neperdedu – jos lūpomis tariamas žodis „muzika“ skamba taip, kad jį norisi rašyti didžiąja raide.

Muzikinių kolektyvų vadovė pripažino: didelę įtaką konkursuose daro ir pasirinktas kūrinys, svarbu, kiek jis pasieks klausytojų širdis. „DREVI“ atliekama gerai žinoma Andriaus Kulikausko daina „Gintarai“ kiekvieną užburia nuoširdumu ir šviesa, o mažųjų dainelė paperka linksma ir giedria nuotaika. „Dervinuko“ atliekamai dainelei „Kelionė į vakarą“ muziką kūriau pati“, – prisipažino pašnekovė.

Laikinumas, trunkantis 23 metus

Paklausta, kokia šilto ir mielo pavadinimo – „Drevinukas“ – kilmė, moteris nusišypsojo užburiančia šypsena ir atskleidė ne tik pavadinimo kilmę, bet ir savo filosofiją. „Mes nuo pat pirmos klasės labai daug dirbame gamtoje ir, tiesą pasakius, gyvename gamtoje. Kiekvienas žmogus turėtų gyventi gamtoje, juk sakoma: iš dulkės – į dulkę. Bet tai nereiškia, kad mes gyvenime turime būti tik dulkele. Nuo pat pirmos klasės mokau vaikus, kad ta kiekviena dulkelė būtų savita, kad jie nebijotų tiek dainuoti, tiek piešti, tiek būti geri žmonės“, – sakė R.Kazakevičienė.

O pavadinimas, pasak pašnekovės, atsirado atsitiktinai. Prieš 23 metus ji rado žaislą, kurį taikliausiai apibūdina žodis „kažkas“. „Tuo metu su vaikais turėjome pamoką gamtoje, piešėme prie medžių ir nusprendėme: tebus tas žaislas „Drevinukas“. Kaip tik mums prisireikė skubiai koncertuoti, o ansamblis pavadinimo neturėjo, tad jį irgi taip pavadinome. Galvojome, kad tai bus laikinai, bet laikinumas – ilgiausias šioje žemėje: vokalinis ansamblis gyvuoja jau 27 metus“, – istoriją pasakojo R.Kazakevičienė.

Per tą laiką šimtai mažųjų Akademijos gyventojų pabuvo „Drevinukais“, pamėgo dainavimą, patyrė scenos jaudulį, paragavo pergalių skonio.

Kai „drevinukai“ užauga

Tačiau, pasak jų mokytojos, ateina laikas, kai mažieji „drevinukai“ užauga, iškeliauja į vyresnes klases. Tuomet jie jau tampa „DREVI“ dainininkais, o atkeliavę pirmokėliai perima „Drevinuko“ vardą. Būtent toks virsmas dainorėlių laukia ir šį rudenį. „DREVI“ dar 2020-2021 mokslo metais buvo visas ansamblis, o dabar beliko tik penki atlikėjai, kiti jau pernai baigė mokyklą.

„Smagiausia matyti, kaip jie vieni kitus palaiko konkursuose. Dainuojantys vaikai yra paženklinti vaikai. Paženklinti gerumu, jautrumu ir dvasingumu. Žvelgiant tiek į mano mažųjų dainorėlių ketvirtokų laimingas akeles, tiek į nuostabiųjų „DREVI“ gimnazistų susimąsčiusius veidus, matau juose kitokius žmones. Jie iš tiesų suvokia, kad sėkmė yra visur, šalia, jos tiek daug! Reikia tik sugebėti ją pasiimti: įdėti jėgų, pastangų, o svarbiausia – noro ir nesumeluotos širdies šilumos“, – įsitikinusi pašnekovė.

Įvertinta ir mokytoja

Veikli moteris anksčiau yra prisipažinusi, kad jai nepavyktų įsivaizduoti gyvenimo be darbo su vaikais: „jis kasdien teikia teigiamas emocijas. Juk visos teigiamos emocijos – džiaugsmas, entuziazmas, meilė – padeda judėti į priekį ir siekti užsibrėžtų tikslų“. Tikriausiai toks požiūris ir yra sėkmingos veiklos paslaptis.

Talentinga mokytoja daug kartų skatinta gimnazijos, rajono, respublikos atsakingų vadovų padėkomis bei apdovanojimais. 2017 m. už sėkmingą jaunųjų talentų ugdymą ir nuoširdų pedagoginį darbą R.Kazakevičienei įteiktas Kauno rajono savivaldybės III lygio Garbės ženklas.

Teksto autorius: Vilma Kasperavičienė, „Kauno diena“

Rasos Kazakevičienės asmeninio albumo nuotr.

Šio straipsnio publikuoti be „Kauno dienos“ leidimo negalima

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos