Dalijimasis gerumu padeda vaduotis iš atskirties

Gatvėje verkia alkanas vaikas. Neblaivus kaimynas sumušė žmoną. Po gaisro be pastogės liko šeima. Kiek įdedame pastangų, kad blogio aplinkui būtų mažiau?

Ne vieno žmogaus problema

Kauno rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Margarita Venslovienė įsitikinusi, kad socialinės problemos turi rūpėti ne tik seniūnui ar socialiniam darbuotojui.

„Būkime pilietiški. Paklauskime prabėgančio vaiko, kodėl jo suplyšę batukai, nebūkime abejingi, jei kaimynas grįžta namo svirduliuodamas, o jo dukra nelanko mokyklos“, – ragino vedėja.

Socialinių paslaugų centro direktorė Kristina Stanislovaitienė taip pat tvirtino, kad nereikėtų visos atsakomybės užkrauti tik seniūnijų darbuotojams. „Stebėkime, kas vyksta aplinkui. Itin pastabūs turėtų būti mokytojai – atkreipti dėmesį, kaip mokinys apsirengęs, kaip elgiasi su draugais“, - kalbėjo direktorė.

Kauno regiono judėjimo ,,Stabdyk nusikalstamumą“ skyriaus pirmininkas Darius Joneikis ragina bendradarbiauti su kaimynais, dalyvauti talkose, plėtoti saugią kaimynystę. „Jei nori, kad keistųsi pasaulis, keiskis pats“ – pabrėžė pilietiškumu garsėjantis vyras.

Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas džiaugiasi, kad rajone atsiranda vis daugiau aktyvių žmonių, kurie prisideda prie socialinių problemų mažinimo. ,,Gera matyti, kaip neabejingi bendruomenės nariai padeda nukentėjusiems nuo gaisrų, aukoja drabužių, pinigų. Tokie poelgiai skatina pilietiškiau elgtis ir kitus“, – teigė meras.

Globojo neįgalią kaimynę

Nepanorusi viešumo Raudondvario gyventoja ištiesė pagalbos ranką garbaus amžiaus kaimynei, gyvenančiai  su dviem suaugusiais neįgaliais sūnumis. Moteris senolei atnešdavo maisto, sutvarkydavo butą, sumokėdavo mokesčius. Močiutės nebeliko, tačiau kaimynė tęsia gerumo misiją - padeda likusiems broliams, kurie dėl sveikatos problemų negali savarankiškai gyventi.

Gretimame kaime, sudegus šeimos namams, sujudo visa bendruomenė. ,,Žmonės siūlė pagalbą, vežė reikalingus daiktus, aukojo pinigų“, – pasakojo seniūnaitė, Neveronių bendruomenės centro narė  Kristina Galaunienė. Moteris džiaugiasi, kad bendruomenė padeda ne tik kaimynams – neseniai su dovanomis vyko į Marijampolę padėti be tėvų globos likusiai mergaitei.

Gerumu dalijasi ir Girininkų kaimo bendruomenė. Kai neįgaliai moteriai ėmė grėsti perkėlimas į globos namus, ja ėmėsi rūpintis kaimynai.

 Užliediškę Astą Ščesnulevičiūtę mama nuo mažens mokė globoti silpnesniuosius, todėl ji tiesia pagalbos ranką, kam tik gali. ,,Jaučiuosi puikiai, kai galiu kam nors padėti. Gyventi ne tik savo malonumams mokau ir savo sūnų“, – pasakoja Asta.

Išgirdę apie kilnius Astos poelgius, seniūnijos darbuotojai pasiūlė jai darbą Socialinių paslaugų centre. Dabar moteris teikia pagalbą namuose, prižiūri neįgalų berniuką, prisideda prie ,,Caritas“ veiklos.

Akademijos seniūnė Dovilė Aukštuolienė prisiminė senolę, kuri neatlygintinai tvarkydavo parduotuvės aplinką. Kitas senukas iš savo pensijos kiekvieną mėnesį skirdavo po 20 litų nepasiturinčioms šeimoms.

Pildo vaikų svajones

Socialinių paslaugų centro socialinio darbo organizatorė Nomeda Černevičiūtė pasakojo, kaip pernai buvo išpildytos  93 Kauno rajono vaikų svajones. Prie svajonių išsipildymo akcijos ,,Vaikų svajonės“ prisidėjo Savivaldybė, vietos verslininkai, organizacijos, pavieniai asmenys.

„Šioje akcijoje dalyvaujame jau 4 metus. Kasmet išpildome apie 100 svajonių. Gera matyti vaikų veidus, kai gauna dovanų, kurių jiems negali nupirkti tėvai“, – pasakojo N.Černevičiūtė.

Ramučių bendruomenė jau keletą metų iš eilės rengia ,,Blusų turgų“. ,,Už simbolinę kainą žmonės gali įsigyti daiktų arba jais pasikeisti, pabendrauti, sužinoti vieni kitų problemas“, – pasakojo bendruomenės valdybos narė Inga Kmieliauskė.

 

Pagalba telefonu visoje Lietuvoje 

 1. Jaunimo linija
  Budi savanoriai konsultantai
  Tel. 8 800 28888
  Darbo laikas: I-V 16:00 - 07:00
  VI-VII visą parą

  2. Vaikų linija
  Budi savanoriai konsultantai, profesionalai
  Tel. 116111
  Darbo laikas: I-VII 11:00 - 21:00

  3. Linija Doverija (pagalba teikiama rusų kalba)
  Budi savanoriai konsultantai. Linija skirta paaugliams ir jaunimui. 
  Tel. 8 800 77277
  Darbo laikas: I-V 16.00 - 20.00

  4. Pagalbos moterims linija
  Budi profesionalai, savanoriai konsultantai
  Tel. 8 800 66366
  Darbo laikas: I-V 10:00 - 21:00

  5. Vilties linija
  Budi profesionalai, savanoriai konsultantai
  Tel. 8 800 60700
  Darbo laikas: I-VII visą parą 

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Pagalba internetu visoje Lietuvoje
 2. Jaunimo linija
  www.jppc.lt/draugas
  Atsako per 3 dienas

  2. Vaikų linija
  www.vaikulinija.lt
  Atsako per 3 dienas

  3. Vilties linija
  paklausk.kpsc.lt
  Atsako per 3 dienas

  4. Medicina žmogui
  www.sos03.lt
  Atsako per 3 dienas

  5. Respublikinė Vilniaus psichiatrijos ligononė
  psichologas_rvpl
  Konsultavimas internetu

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos