Dalyvaujamojo biudžeto programos konkursui pateikta 12 projektinių idėjų

Vos prieš kelis mėnesius Kauno rajone startavusi nauja dalyvaujamojo biudžeto programa sulaukė susidomėjimo. Balandį pakaunės gyventojai galėjo teikti projektus gyvenamajai aplinkai gražinti. Per šį laikotarpį savivaldybė gavo 12 projektinių idėjų.

„Pateiktos idėjos yra įdomios ir labai skirtingos. Džiugu, kad Kauno rajono žmonės yra aktyvūs, o jų  projektai tik patvirtina, kokie jie kūrybingi“, – teigė Kauno rajono savivaldybės Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Jolanta Marija Malinauskaitė.

Gegužę savivaldybės specialistai vertins paraiškas. Visus reikalavimus atitinkantys projektai bus paskelbti savivaldybės svetainėje krs.lt balsavimui.

„Kauno rajono gyventojai dvi birželio savaites mėnesį galės balsuoti ir rinkti jiems labiausiai patikusį projektą. Daugiausiai balsų surinkusios idėjos ar idėja bus įgyvendintos. Tuo rūpinsis savivaldybė“, – patvirtino J. Malinauskaitė.

Lietuvoje yra 10 savivaldybių tarp jų ir Kauno rajonas, kurios įgyvendina dalyvaujamojo biudžeto programas.

GYVENTOJŲ PROJEKTAI

Iš Alšėnų seniūnijos gautas projektinis pasiūlymas „Aktyvaus laisvalaikio skatinimo Alšėnų seniūnijoje“. Mastaičių kaimo viešosiose erdvėse norima įrengti paplūdimio tinklinio aikštelę bei pastatyti lauko teniso stalą.

Iš Babtų seniūnijos pateikta idėja „Gyvenkime sveikiau“, Muniškių gyvenvietėje planuojama įrengti funkcionalią sporto aikštelę, kurioje galima būtų žaisti krepšinį, futbolą, kvadratą, daryti mankštą ir užsiimti kita sportine veikla.

Muzikinio parko Domeikavoje projektinė idėja pasiūlyta, siekiant terapinių, pramoginių bei edukacinių tikslų, čia norima pastatyti lauko muzikos instrumentus, kuriais galėtų naudotis ir vaikai ir suaugę.

Pateikta Turgelio Raudondvaryje įrengimo projektinė idėja. Šios idėjos tikslas – pagerinti Raudondvario ir aplinkinių seniūnijų bendruomenių gyvenimo kokybę, sudarant sąlygas gyventojams apsirūpinti sveikesne ir vertingesne žemės ūkio produkcija, parduoti derliaus perteklių, bei susikurti vietą bendruomenės susibūrimams ir bendravimui.

Aktyvaus laisvalaikio parkas Ringauduose – tai projektinė idėja, kur norima įrengti jaunimo laisvalaikiui erdvę su rampa riedlentininkams, BMX dviračių sportui.

Iš Lapių seniūnijos atkeliavo „Drąseikių karjero rekreacinė zona“ projektinė idėja, kurioje numatyta sutvarkyti ir įrengti paplūdimį su aktyvaus laisvalaikio aikštele, grilio zona, plaustu, metalinėmis čiuožyklomis į vandenį.

Iš Garliavos apylinkių seniūnijos pateikta „Rekreacinės-edukacinės zonos ir sveikatingumo tako įrengimas Kauno tvirtovės III forto teritorijoje“ projektinė idėja, planuojama sutvarkyti vandens telkinio pakrantę, pastatyti 3 sezoninės pavėsines,  3 aikšteles edukacijoms, sveikatingumo taką papuošti suoleliais - skulptūromis, įrengti 4 apžvalgos aikšteles.

Iš Samylų seniūnijos pateiktos trys projektinės idėjos. „Girionių Liepų alėjos pritaikymas laisvalaikio, poilsio ir kultūrinei veiklai“. Liepų alėjoje pasiūlyta pastatyti suoliukus, kitus mažosios architektūros elementus, sutvarkyti grindinį po jais. Antroji projektinė idėja - „Sklypo, esančio Vaišvydavos k., Liepų al., ir skirto bendruomenės reikmėms, pritaikymas sporto ir laisvalaikio veiklai“. Viešojoje erdvėje numatyta įrengti sporto įrenginius suaugusiems ir vaikų žaidimų aikštelę. Trečioji pateikta idėja - Saulės laikrodžio įrengimas prie Šlienavos pagrindinės mokyklos. Saulės laikrodis būtų naudojamas ne tik edukacinėms veikloms, kaip mokslinis prietaisas, bet taptų ir meniniu Šlienavos kaimo akcentu.

Iš Karmėlavos seniūnijos atkeliavo dvi projektinės idėjos: „Paspirtukų saugykla“, kur planuojama  prie Ramučių prekybos centro įrengti saugyklą paspirtukams, kad žmonės galėtų čia atvykti paspirtukais, tai padėtų spręsti parkingo problemą, bei skatintų ekologiškos transporto priemonės naudojimą ir antra projektinė idėja „Rykštynės parko Karmėlavos seniūnijoje atnaujinimas“, kurios paraiškoje planuojama sutvarkyti parko amfiteatrą, kad galėtų vykti seniūnijos, viso Kauno rajono renginiai.

 

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos