Akcija „Darom 2018“ Žalgirio pergalės parke

Po žiemos miego pavasaris pabudina ne tik gamtą, bet ir žmogaus kūną bei sielą. Norisi matyti šviesų pasaulį ir švarią gamtą. Gamtos švara daugiausia priklauso nuo žmogaus veiklos. Didžiulę žalą daro mūsų įsikišimas į natūraliuosius gamtos procesus. Gamta savo šiukšles išsivalo, o štai žmogaus atneštas ir suverstas išvalo tik per dešimtmečius ir su pasekmėmis.

Lietuvoje jau daugiau kaip dešimt metų vykdoma pavasario švarinimosi akcija „Darom“, kiekvienais metais žmonės kviečiami tvarkytis. Klubo „Žalgirio pergalės parkas“ nariai rinkosi į Babtų seniūnijoje, šalia Cinkiškių sankryžos, įsikūrusį Žalgirio parką. Čia daug žalumos ir medžių, išsidėsčiusių daugiau kaip 10 hektarų plote. Kiekvienais metais daug žmonių apsilanko parke, o kur jų pabuvoja, ten atsiranda ir nemažai šiukšlių.

Šiemet į Žalgirio pergalės parką talkinti atvyko Lietuvos šaulių sąjungos Kauno Vytauto Didžiojo 2-osios rinktinės jaunieji šauliai iš Babtų, vadovaujami Žanetos Jankauskaitės, taip pat Babtų gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, pradinių klasių mokytoja metodininkė Edita Simonaitienė. Daugiausia šiukšlių talkininkai surinko aplink automobilių stovėjimo aikštelę. Čia dažnai atvykstama ne tik lengvosiomis mašinomis, bet ir sunkiasvorėmis transporto priemonėmis, tad po jų lieka šiukšlių. Ypač visus nustebino parko pakraštyje, prie miško, jaunųjų šaulių atrasta visa krūva statybinių medžiagų atliekų. Žmogus nepatingėjo atvežti ir išmesti parke tai, kas atliko nuo remontuojamo pastato. Dar trūksta žmonėms supratimo, vidinės kultūros, sąmoningumo.

Visos surinktos šiukšlės išvežtos Babtų seniūno Jono Praškevičiaus atsiųsta mašina.

 Per šią „Darom“ akciją Kauno Žalgirio pergalės klubo nariai ne tik švarino aplinką, bet ir atsodino per 20 nudžiūvusių, sunykusių ąžuoliukų. Klubo narys Algimantas Danauskas už klubo nario mokesčio pinigus nupirko raudonlapių ąžuoliukų, kurie pakeitė kiškių ar stirnų pagriaužtus ar ligų apniktus medelius. Kiekvienais metais klubo pirmininkas Gintautas Tamulaitis apeina medelius ir pasižymi jų būklę.

Raudonlapiai ąžuolai yra ne vietiniai, todėl jų augimo procesai lėtesni, dažniau apninka ligos. Tačiau 580 šių medžių parke gyvuoja prižiūrimi „Žalgirio pergalės parko“ entuziastų.

Klubo „Žalgirio pergalės parkas“ informacija

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos