Darželinukai ir mokiniai mokomi saugos

Kauno rajono švietimo įstaigų darbuotojai ir auklėtiniai intensyviai mokomi saugumo pagrindų. Šį pavasarį 13 Kauno rajono mokyklų ir darželių dalyvauja civilinės ir priešgaisrinės saugos mokymuose. Juos vykdo Kauno r. savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyrius su VšĮ Kauno rajono priešgaisrine saugos tarnyba ir Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Garliavos komanda.

Pagrindinis pratybų tikslas – parengti švietimo skyriaus, ugdymo įstaigų darbuotojus ir asmenis, atsakingus už civilinę saugą, valdyti situaciją, jei kiltų gaisras darželyje ar mokykloje. Anksčiau, prieš vykdant tokias pratybas, įstaiga prieš dieną ar dvi būdavo informuojama, tačiau šių mokymų metu išankstinė informacija teikiama nebus.

Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistas Feliksas Gedvilas pasakojo, kad atvykę specialistai praneša apie kilusį gaisrą ir stebi įstaigos darbuotojų veiksmus. Nelaimės atveju patalpose esantys žmonės turėtų elgtis pagal veiksmų planą, o jame numatyti darbuotojai, atsakingi už tam tikrus veiksmus, turi juos atlikti.

F. Gedvilo teigimu, organizavus daugiau tokių pratybų pastebima, kad net aliarmo signalas vaikams sukelia baimę. Specialistas rekomenduoja panašius mokymus vykdyti patiems švietimo įstaigų vadovams kas mėnesį ar net dažniau, kad tiek vaikai, tiek darbuotojai geriau įsisavintų gelbėjimosi planą ir žinotų, kaip elgtis nelaimės atveju.

VšĮ Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Algirdas Žandaras sakė, kad pratybos skirtos ne bausti, o padėti sklandžiau atlikti evakuaciją bei kitus būtinus veiksmus: „Stengiamės, kad mokyklų ir darželių darbuotojų darbas nelaimės atveju būtų kuo sklandesnis, tai užtikrina vaikų saugumą.“

Civilinės ir priešgaisrinės saugos pratybos jau atliktos Kauno rajono Raudondvario lopšelyje-darželyje „Riešutėlis“, Kulautuvos lopšelyje-darželyje, Ringaudų pradinėje mokykloje, Linksmakalnio mokykloje-darželyje ir Ilgakiemio mokykloje-darželyje.

Rudenį Kauno r. Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinėje mokykloje planuojami išplėstiniai mokymai, kuriuose dalyvaus visų Kauno rajono švietimo įstaigų vadovai ir asmenys, atsakingi už civilinę ir priešgaisrinę saugą. Planuojama, kad priešgaisrinės saugos tarnyboms talkins greitosios pagalbos specialistai bei policijos pareigūnai.

„Dažnas darbuotojas gesintuvo net nėra išbandęs, tik teoriškai žino, kaip jis veikia. Šių mokymų metu bus sudaryta galimybė tai išbandyti praktiškai,“ – informavo Viešosios įstaigos Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos direktorius Rytis Velžys.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: