Darželinukų maitinimas kainuos daugiau

Vaikų maitinimas Kauno rajono darželiuose nuo vasario mėnesio brangs iki 20 proc. Tam įtakos turi pagrindinių maisto produktų kainų padidėjimas bei didesni reikalavimai maisto produktų kokybei, asortimento įvairumui, valgiaraščių sudarymui, kuriuos patvirtino Sveikatos apsaugos ministerija.

„Kauno rajone sparčiai plečiamos ikimokyklinio ugdymo paslaugos, steigiamos naujos vaikų grupės, todėl maitinimo organizavimas tampa sudėtingesnis, didėja jo kaštai. Taip pat didėja ir tėvų reikalavimai maisto kokybei, sveikatai palankios ir ekologiškos vaikų mitybos poreikis“, – akcentavo Kauno rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Petkevičius.

Jis užsiminė, kad buvo analizuotos ir augančių maisto produktų kainos: šviežių daržovių – 26,9 proc., šviežių vaisių – 10,7 proc., bulvių – 74,3 proc., aliejaus – 32,4 proc., duonos – 8,4 proc., jautienos – 7,3 proc., paukštienos – 7,8 proc., žuvies – 7,5 proc., pieno – 11,8 proc. Bendras pagrindinių maisto produktų kainų padidėjimas yra apie 21 proc.

Nuo vasario 1 d. vaikų, kurie lanko lopšelio grupes, tėvai už pusryčius ir vakarienę  mokės po 0,65 Eur, o pietus – 1,30 Eur. Už vieną lankytą dieną (3 maitinimus) mokestis padidės 0,40 Eur. (18 proc.).

Vaiko, kuris lanko darželio, mišrią ir priešmokyklinę grupę, pusryčiai ir vakarienė kainuos po 0,75 Eur, pietūs – 1,50 Eur. Mokestis už dieną išaugs 0,50 Eur (20 proc.)

„Realus mokesčio padidėjimas bus mažesnis, nes tėvai turi teisę pasirinkti maitinimų skaičių, nemoka už praleistas dienas, dalis jų turi mokestinių lengvatų“, – aiškino skyriaus vedėjas.

Mokesčio padidinimas leis užtikrinti kokybišką vaikų maitinimą ikimokyklinėse švietimo įstaigose.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos