Kauno rajono darželiuose pradedamas naujas ekologiško maitinimo projektas

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2019-07-18 įsakymu Nr. 3D-436 patvirtintos Ekologiškų ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų vartojimo skatinimo ikimokyklinio ugdymo įstaigose paramos taisyklės.

Parama bus teikiama toms savivaldybių įsteigtoms vaikų ikimokyklinio ugdymo įstaigoms, kuriose didžiąją dalį vaikų maitinimui skirtų produktų (ne mažiau kaip 60 proc.) sudarys ekologiški ir NKP produktai.

Pagal kokybės sistemas pagaminti produktai turi būti perkami iš visų maisto grupių: mėsos ir jos produktų; pieno ir jo produktų; kiaušinių; grūdų produktų; duonos bei pyrago gaminių; aliejaus ir riebalų; vaisių ir jų produktų; daržovių ir jų produktų; uogų ir jų produktų; kitų (medaus ir kt.) maisto produktų. Prioritetas – vietiniai, tame pačiame arba kaimyniniame rajone išauginti ar pagaminti ekologiški maisto produktai. Maksimalus paramos dydis vienam vaikui per mėnesį yra 20 eurų. Šį dydį Žemės ūkio ministerija perskaičiuos kiekvienais metais, atsižvelgdama į ekologiškų ir įprastinių produktų kainų skirtumus.

Kauno rajono ikimokyklinės ugdymo įstaigos ryžosi šiam iššūkiui. Pirmasis maitinimą iš ekologiškų ūkių produktų išbandys Garliavos lopšelis-darželis „Eglutė“, kuris jau pateikė paraišką paramai gauti Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos. Šio darželio pavyzdžiu planuoja sekti ir kitos Kauno rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigos.

Naujam projektui aptarti spalio 1 d. Garliavos lopšelyje-darželyje „Eglutė“ vyko visų ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovų pasitarimas. Pasitarime dalyvavo VšĮ „Ekoagros“ kokybės vadovas Tomas Demikis ir patarėja Irma Minskienė. Svečiai pristatė jų vykdomą švietėjišką veiklą, aptarė bendradarbiavimą su ugdymo įstaigomis ir pasidžiaugė Kauno rajono entuziazmu, siekiant sveikesnės vaikų mitybos. Įsijungimo į naują ekologiško maitinimo projektą proga VšĮ „Ekoagros“ visiems Kauno rajono ikimokyklinio amžiaus vaikams padovanojo linksmas, spalvingas edukacines knygeles „Eko takučiu – ten kur sveika ir skanu“, iš viso 3000 egzempliorių!

Ekologiškas maitinimas buvo aptartas ir rugsėjo 26 d. vykusioje respublikinėje Kokybiško maisto šventėje Vilniuje, ją iniciavo Žemės ūkio ministerija. Šventėje dalyvavo gausus Kauno rajono ugdymo įstaigų atstovų būrys. Jos metu buvo pristatyta Kauno rajono patirtis, diegiant bandomąjį švediško stalo maitinimo modelį. Renginys sulaukė didelio visuomenės, mitybos specialistų, savivaldybių, ekologinių ūkių ir įmonių dėmesio. Vyko konferencija, diskusijos, ekologiškų produktų paroda ir degustacija, taip pat buvo paskelbti konkurso „Kokybe paženklintas maistas 2019“ nugalėtojai.

Kita šio renginio dalis buvo skirta vaikams – Vingio parke vyko Kokybiško maisto šventė „Sveikatos karalystėje“. Čia Kauno rajonui atstovavo Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos pradinukai, kurie kartu su pasakos herojais degustavo ekologiškus ir nacionaline kokybe paženklintus maisto produktus, šėlo fizinio aktyvumo erdvėje. Visi buvo apdovanoti „Sveikatos karalystės“ diplomais ir atminimo dovanėlėmis.

Informaciją parengė vyr. specialistė Žydra Narbutienė

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: