Daugiabučius renovavusiai įmonei – antras teismo kirtis

Kauno rajono komunalinių paslaugų centras laimėjo dar viena bylą prieš daugiabučius Kauno rajone renovavusią bendrovę „Statybos ir restauravimo darbai“.

Lietuvos apeliacinis teismas, remdamasis Rangos sutarties bei Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatomis, pripažino, kad sutartis dėl daugiabučio Sausio 13-osios 10, Sitkūnuose, tarp šių įmonių buvo nutraukta teisėtai ir įpareigojo „Statybos ir restauravimo darbus“ sumokėti bylinėjimosi išlaidas.

Tai panaikino Kauno apygardos teismo 2016 m gegužės 30 d. sprendimą,  kad Komunalinių paslaugų centras sutartį nutraukė neteisėtai.

Sutartis dėl šio daugiabučio modernizavimo darbų buvo pasirašyta dar 2014 metų rugpjūtį.

Ginčai tarp bendrovių kilo dėl techninio darbo projekto, kuriame turėjo būti numatytas  senų radiatorių pakeitimas naujais, naujo šilumos punkto ir karšto vandens tiekimo įrengimas. Statybininkai teigė, neva tai yra darbai, nenumatyti investicijų planuose ir reikalavo papildomų pinigų, taip pat  padengti projektavimo darbų kaštus, nors techninis projektas nebuvo parengtas. Kaip dabar nustatė teismas, reikalavo neteisėtai. Užsakovas papildomų pinigų mokėti nesutiko ir sutartį nutraukė.

„Mes kreipsimės į Viešųjų pirkimų tarnybą, kad įtrauktų šią įmonę į nepatikimų rangovų sąrašus“, –sakė Komunalinių paslaugų centro direktorius Petras Čiegis. Įmonė kreipsis ir į draudimo kompaniją, kad būtų apmokėtos sutarties netesybos.

Ginčai tarp šių dviejų įmonių sprendžiami šešiose bylose. Analogiškas pretenzijas statybos bendrovė reiškia dėl atnaujinamų namų Ežerėlyje, Vilkijoje, Neveronyse, Karmėlavoje. Jau kitą savaitę, kovo 27 ir 30 d. bus nagrinėjama Miško 38 ir 36 namų Ežerėlyje byla.

„Statybos ir restauravimo darbų” įmonė yra laimėjusi supaprastintą konkursą atnaujinti septynis  Kauno rajone esančius daugiabučius namus. Komunalinių paslaugų centro atstovai tvirtino, kad statybininkai daug kur paliko broko: neįrengė šildymo sistemos   automatinių ventilių, neįstiklino kai kurių balkonų, netinkamai atliko apšiltinimo darbus. 

Įmonės vadovė B. Morkvėnienė tokius teiginius vadina šantažu. Praėjusių metų rugsėjį, reikalaudama pinigų, ji buvo surengusi piketą prie Kauno rajono savivaldybės pastato. Vėliau spaudoje  pasirodė B. Morkvėnienės užsakomieji straipsniai, kuriuose verslininkė savivaldybę kaltino reketu ir tyčiniu įmonės žlugdymu.

Kauno rajone daugiabučius renovavo ir kitos įmonės, tačiau nė viena jų nekėlė tokių įžūlių reikalavimų, kaip „Statybos ir restauravimo darbai“.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: