Dėl klaidinančios informacijos apie planuojamą Domeikavos parką

Socialinių tinklų paskyrose pasirodė tikrovės neatitinkanti ir gyventojus klaidinanti informacija, neva suplanuoto Domeikavos parko teritorija bus mažinama ir joje bus statomi gyvenamieji namai.

Tenka apgailestauti, kad vykstant savivaldos rinkimams šiai bendruomenę klaidinančiai informacijai mėginama suteikti politinį atspalvį: skundų autoriai apeliuoja į viešąją nuomonę ir mano asmenį.

Praėjusių metų rugsėjo 21 d. Domeikavos laisvalaikio salėje vykusiame susitikime su vietos bendruomene akcentavau, kad numatytoje parko teritorijoje kotedžų nebus, tačiau viešojoje erdvėje šia tema ir toliau platinamos įvairios spekuliacijos.

Norėčiau dar kartą pabrėžti, kad rekreacinės ir bendrojo naudojimo paskirties 5.6019 ha dydžio sklypo Domeikavoje, Neries g. 21 (kadastro Nr. 5217/0012:577) dydis ir paskirtis nesikeičia.

Urbanizuotai Domeikavos gyvenvietei labai  reikia sutvarkytų viešųjų erdvių. Šiam tikslui ir turėtų pasitarnauti minėtas sklypas Neries gatvėje. Parko projektas bus išsamiai aptartas su bendruomene, kuri ir tars lemiamą žodį, kas jame turėtų būti.

Žinoma, tai nereiškia, kad gretutiniuose sklypuose negalės vykti plėtra. Vykdydama žemės reformą, Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) prie Žemės ūkio ministerijos įstatymų nustatyta tvarka formuoja žemės sklypus, kurie vėliau perduodami asmenims, turintiems teisę į nuosavybės atkūrimą. Vienas tokių sklypų buvo suformuotas Neries g. 26 C (kadastro Nr. 5217/0012:1766). Tačiau šis sklypas niekada nebuvo susijęs su planuojamo Domeikavos parko projektu.

Tenka apgailestauti ir dėl to, kad kai kurių Domeikavos daugiabučių gyventojai, nors ir raginami, nesiėmė iniciatyvos ir nesuformavo savo sklypų, kas būtų gerokai atitolinę gretutinių sklypų ribas, suteikę daugiau privatumo ir patogumų.

Domeikava yra viena labiausiai augančių Kauno rajono seniūnijų, kurią renkasi vis daugiau jaunų šeimų. Tai suprasdama, Kauno rajono savivaldybė plečia ir ateityje plės darželių tinklą, rekonstruos Vandžiogalos plentą, kitas svarbias gyvenvietės transporto arterijas. Esame parengę naujos Domeikavos pradinės mokyklos projektą. Parko projektas irgi bus vienas prioritetų, kuriam įgyvendinti ieškosime finansinių galimybių.

 

Valerijus Makūnas, Kauno rajono meras

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos