Derliaus šventėje šiupinį pilstė lietuviai, japonai ir vokiečiai

Šeštadienį Raudondvario dvaro parke įvykusi tradicinė Kauno rajono bendruomenės šventė „Rudens sambariai 2018“ priviliojo ir svečių iš užsienio: vokiečių, japonų, korėjiečių, indų.
Visos 25 Kauno rajono seniūnijos ir kultūros centrai stengėsi kuo išradingiau pristatyti šių metų derlių ir savo krašto privalumus.
Vilkijos krašto amatininkai svečiams siūlė pirkti rankdarbių, o Liučiūnų lėlių teatro „Žibinčius“ personažai kvietė užeiti į kiemelį.
Raudondvario, Kulautuvos ir Batniavos atstovai pakvietė į Miško arbatinę, kur buvo galima ne tik pasivaišinti, bet ir nusifotografuoti su stilingai apsirengusiomis damomis.
Karmėlavos, Domeikavos ir Neveronių seniūnijų komandos po atviru dangumi įrengė tikrą cepelinų gaminimo fabrikėlį. Skusti bulves ir minkyti tešlą sėdo ir meras Valerijus Makūnas. „Dabar būsiu įgijęs papildomą profesiją, neprapulsiu gyvenime“, – juokavo meras.
Administracijos direktorius Antanas Nesteckis su vicemeru Jonu Gursku ragavo Vandžiogalos ūkininkų išrūkytų lašinių, o direktoriaus pavaduotojas Šarūnas Šukevičius pirko Pažėrų ūkio sūrių. „Tai patys skaniausi sūriai. Ir palyginti nebrangūs“, – tvirtino vyras.
„Rudens sambarių“ globėjo mero V. Makūno vaišes šiemet padėjo ruošti Kauno rajono partneriai, Vokietijos Bergštrasės regiono Fyrnheimo virėjų klubo „Linksmieji šaukštai“ nariai – šventės dalyviai buvo vaišinami tiršta Heseno bulvių sriuba.
Į Raudondvarį atvyko ir 30 choro dainininkų iš Japonijos, kuriems vadovavo Japonijos chorų asociacijos prezidentas Shinuke Kishi. Japonai liko sužavėti lietuviškomis tradicijomis ir taip pat prisidėjo prie maisto dalijimo akcijos.
Renginyje pagerbti gražiausios Kauno rajono sodybos konkurso laureatai ir aktyviausios rajono bendruomenės, vyko teatralizuotas „kermošius“, kūrybinės dirbtuvės, liaudiški žaidimai.
Parke pastatytoje scenoje koncertavo Garliavos tautinių šokių kolektyvas „Ąžuolas“, Raudondvario kultūros centro jaunių liaudiškų šokių kolektyvas „Vėjo malūnėlis“, Batniavos vaikų kapela „Karklynėlis“, Rokų laisvalaikio salės liaudiškos muzikos ansamblis, kiti kolektyvai. Vėliau nugriaudėjo ansamblio „Jonis“ ir atlikėjo Edmundo Kučinsko koncertas.
Gražiausiai tvarkomos sodybos kategorijoje Kauno rajono mero padėka ir specialiu prizu šiemet apdovanoti Rūta ir Albertas Aleknavičiai iš Vilkijos apylinkių seniūnijos.
Gražiausiai tvarkomo gyvenamojo namo sklypo kategorijoje pirma vieta skirta Editai Keblikienei iš Kačerginės seniūnijos, antra – Danguolei ir Arūnui Januševičiams iš Neveronių. Už grožio puoselėjimą meras taip pat dėkojo Birutei ir Virgilijui Limboms iš Lapių.
Už aktyvų dalyvavimą bendruomenės veikloje padėkos įteiktos Arūnui Aurylai (Užliedžių sen.), Romui Ruibiui (Vandžiogalos sen.), Linai Rimienei (Samylų sen.), Laimutei Butkienei (Domeikavos sen.), Audriui Sasnauskui (Babtų sen.).

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos