Už apskritojo stalo – diskusija su pramonininkais

Verslui palankios aplinkos kūrimas, dviračių takų ir vandens transporto plėtra, naujos kelių jungtys – tai svarbiausios temos, kurias pirmadienį aptarė Kauno krašto darbdavių ir pramonininkų asociacijos (KKDPA) ir Kauno rajono savivaldybės atstovai.

KKDPA vykdančioji direktorė Reda Stankevičienė pabrėžė, kad 62 stambias pramonės įmones vienijančiai asociacijai svarbu matyti visą regioną ir rūpintis sėkminga jo plėtra. „Šia kryptimi turime dirbti visi: verslas, valdžios institucijos, mokslas“, – kalbėjo direktorė.

Meras Valerijus Makūnas akcentavo Kauno rajone vykstančius didelius pokyčius, pirmiausiai spartų gyventojų skaičiaus augimą, kuris, naujausiais Registrų centro duomenimis, jau siekia beveik 111 tūkstančių. „Vien tik per šiuos metus užaugome beveik 6 tūkstančiais, net 35 proc. Kauno rajono gyventojų sudaro asmenys iki 29 metų“, – pastebėjo meras. Su tuo susiję didieji savivaldybės iššūkiai: vaikų darželių, mokyklų plėtra, kelių tiesimas, parkų kūrimas.

Sparčiai auga ir penkiose pramonės zonose besikuriantis verslas. Savivaldybės teritorijoje registruoti 3 605 verslo subjektai. Daugiau kaip 53 investuotojai ir maždaug 100 įmonių įsikūrė Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ). Čia investicijos siekia 1,2 mlrd. Eur, sukurta daugiau kaip 7800 darbo vietų.

Biruliškėse „SBA Urban“ pasiryžusi pastatyti „stock-office“ elektroninės prekybos ir logistikos miestelį. Martinavos kaime plečiasi logistikos įmonės „SIRIN Development“ sandėlių plotai. Babtų seniūnijoje statomas naujas agroverslo įmonės „Dojus Agro“ kompleksas. Kauno LEZ įsikūrę didieji automobilių komponentų gamintojai „Continental“ ir „Hella“ taip pat neketina sustoti ir jau planuoja plėtrą.

Didžiuliai pokyčiai taip pat vyksta Domeikavos seniūnijoje: Kumpių ir Žemaitkiemio kaimų teritorijose įsikūrė daugiau kaip 60 logistikos, agroverslo ir kitos paskirties įmonių.

„Hegelmann Litauen“ generalinis direktorius Tomas Jurgelevičius tvirtino, kad įmonė ketina ir toliau plėstis, tačiau norėtų patogesnio viešojo transporto. V. Makūnas informavo apie rengiamą transporto pertvarką, kurioje dalyvauja dvi įmonės – „Kautra“ ir „Kauno autobusai“. „Planuojame Domeikavos Suopių kvartalą sujungti su A1 magistrale, tai palengvintų šios augančios seniūnijos gyventojų susisiekimą su Kaunu“, – tvirtino meras.

Rengiama Ringaudų-Akademijos aglomeracijos transporto srautų studija padės rasti tinkamiausius sprendimus šioje vietovėje.

Kauno LEZ įsikūrusios dizaino ir leidybos įmonės „Kopa“ vadovas Saulius Mudėnas kalbėjo apie būtinybę plėtoti susisiekimą dviračiais. „40 tūkstančių dviratininkų per sezoną Marvelės – Zapyškio dviračių trasoje yra puikus pavyzdys, tačiau dviratis turėtų tapti ne tik rekreacijos, bet ir susisiekimo priemone“, – kalbėjo verslininkas.

Vicemeras Antanas Nesteckis informavo apie rengiamą dviračių takų planą ir pabrėžė, kad dviračių tako Kaunas – Karmėlava rekonstrukcija yra tarp prioritetų.

Nauja Pelenių vandenvietė turėtų užtikrinti pakankamą kokybiško vandens tiekimą Karmėlavos seniūnijos gyventojams ir čia įsikūrusioms įmonėms. Šioje seniūnijoje turėtų atsirasti ir gaisrinės postas.

Susitikime taip pat diskutuota apie vandens transporto plėtrą, Kačerginėje planuojamą statyti mažųjų laivų uostą, prieplaukas, kitus ateities planus.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: