Domeikavos gimnazija – besimokanti mokykla su Erasmus+

Domeikavos gimnazijos vizija deklaruoja, kad esame moderni, besimokanti, pokyčiams ir iššūkiams atvira mokykla. Šios gražios idėjos siekiame ugdydami savo pedagoginį ir vadybinį potencialą. 2019–2020 metais Domeikavos gimnazija vykdo Erasmus+ KA1 projektą „Inovatyvių technologijų taikymas ugdyme ir mokyklos lyderystėje“, 2019-1-LT01-KA101-060414, ir dalyvauja keliose kvalifikacijos kėlimo programose ES šalyse.

Vasario 17–21 dienomis Domeikavos gimnazijos pradinių klasių mokytoja Rykantė Šimkūnaitė, direktorius Dalius Vibrantis ir pavaduotojos ugdymui Elytė Stankevičiūtė ir Ada Micpovilienė dalyvavo kvalifikacijos kėlimo kursuose Portugalijoje ir Tenerifėje.

Mokytoja Rykantė, ypač didelį dėmesį savo pamokose skirianti technologijoms ir inovacijoms, tobulino kompetencijas kursuose ,,Kūrybiškumo ir inovacijų skatinimas klasėje / Ateities mokymo metodai” („Stimulating creativity and innovation in the classroom / Future Classroom methodology of teaching”) Lisabonoje (Portugalija). Kartu su kitais mobilumų dalyviais susipažino ir praktiškai išbandė inovatyvias aktyvaus mokymo strategijas bei technologines priemones, atliko praktinių užduočių, lankėsi mokyklose, stebėjo veiklas „Ateities klasės“ laboratorijose.

Gimnazijos vadovai, siekdami efektyvesnio ugdymo proceso organizavimo ir turėdami tikslą įkvėpti mokytojus pozityviai keistis ir lanksčiai priimti šių dienų pedagogikos iššūkius, gilinosi į kritinio mąstymo ugdymo metodus („Training critical thinking through active learning”) San Cristobal de la Laguna mieste Tenerifėje.

Besimokant savaitė prabėgo labai greitai, mokymosi veiklos vyko ne tik San Cristobal de la Laguna universiteto auditorijose, bet ir persikėlė į permakultūros ūkį, Teidės nacionalinį parką, Aganos mišką – svarbus akcentas skirtas ekologinėms temoms švietime. Išbandėme daug kritinį mąstymą skatinančių metodų, veiklų ir strategijų, eksperimentavome ir mokėmės vertinti statistinius duomenis. Labai džiaugiamės galėję bendrauti ir bendradarbiauti su mokytojais ir mokyklų vadovais iš daugelio ES šalių.

Mokymų Portugalijoje ir Tenerifėje medžiaga bus susisteminta ir pristatyta Domeikavos gimnazijos mokytojų tarybos posėdyje, praktiškai veiklas išbandysime Erasmus+ sklaidos seminaro metu. Tikimės, kad ne tik kursų dalyviai, bet ir visa gimnazijos bendruomenė turės užtektinai motyvacijos ir įkvėpimo atnaujinti savo kasdienę pedagoginę veiklą.    

Ada Micpovilienė

Domeikavos gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos