Dovana Kauno rajono kultūros bendruomenei

Žolinės išvakarėse koncertmeisterė Kristina Kuzminskaitė Kauno rajono kultūros reikmėms padovanojo klavesiną ir fisharmoniją. Pastarasis instrumentas buvo staigmena, apie jo perdavimą iš anksto nebuvo žinoma.

Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje dovanas priėmė Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas. „Džiaugiasi širdis matant žmones, kurie moka dalintis. Visos bendruomenės vardu dėkoju už dovanas. Tikiu, kad šių instrumentų skleidžiama muzika sukvies žmones dar ne kartą“, – kalbėjo meras.

Klavesinas ir fisharmonija – asmeniniai muzikantės instrumentai. „Labai malonu pasidalinti tuo, kuo dalinuosi jau nuo vaikystės. Su dideliu džiaugsmu dovanoju šiuos instrumentus, nuo šiol muzika bus puoselėjama Zapyškyje“, – sakė K. Kuzminskaitė.

Po dovanos įteikimo vyko koncertas „Žalio vakaro giesmės“. Susirinkusieji klausėsi atlikėjų Dianos Tiškovaitės ir Faustos Savickaitės. Skambėjo kompozitorių V. Belinio, M. K. Čiurlionio, P. Tosti, S. Jadassohno, R. Kauneckaitės, K. Kuzminskaitės kūriniai, kuriuos klavesinu atliko koncertmeisterė.

Kristina Kuzminskaitė – Schongau miesto Vokietijoje orkestro dirigentė ir vadovė, vaikų ir suaugusiųjų chorų bei Steingaden miesto grigališko choralo ansamblio vadovė. Dėsto fortepijoną, vargonavimą, dainavimą ir klavesiną, rašo vokalinę ir instrumentinę muziką. 2019 m. buvo išleistas autorinis kūrybos CD „Rilkė palietė Lietuvą“ („Rilke trifft Litauen“). Moteris taip pat ir Unesco pasaulio paveldo saugomos Wies bažnyčios kapelmeisterė ir sakralinės muzikos vadovė.

Renginį vedė skaitovė, žurnalistė ir kultūros renginių iniciatorė Janina Skeberdienė.

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos