Dūmų detektorių dalijimo akcija „Gyvenk saugiai“

Viešoji įstaiga Kauno rajono priešgaisrinė saugos tarnyba sausio 31 d. prisijungė prie Kauno rajono seniūnijose vykdomos akcijos „Gyvenk saugiai“.

Įstaigos direktoriaus pavaduotojas Algirdas Žandaras ir Vilkijos seniūnas Kazys Bačėnas, kuris 2018 m. kovo mėnesį įsitraukė į Kauno rajono savanorių ugniagesių veiklą ir vykdo prevencinį darbą, bei Vilkijos ugniagesių komandos savanoris ugniagesys Matas Dainoras Vilkijos socialinių būstų gyventojams išdalijo 35 vienetus dūmų detektorių.

„Dūmų detektoriai yra privalomi kiekviename bute, tačiau vargingiau gyvenantys žmonės neišgali jų nusipirkti“, – kalbėjo Algirdas Žandaras.

Gyventojams buvo paaiškinta, kaip veikia įrenginiai, kaip juos išjungti ir pan. Tikimasi, kad jie leis greičiau pajusti gaisro pavojų. Kai patalpoje atsiranda dūmų, šie prietaisai garsiu signalu perspėja žmones apie tai.

Primename, kad:

  • Gyvenamajame būste (kiekviename aukšte) turi būti įrengtas bent vienas autonominis dūmų detektorius.
  • Rekomenduojama šiuos prietaisus įrengti kiekvienoje patalpoje, kurioje žmonės miega, ir koridoriuose arba bendrosiose erdvėse prieš miegamuosius.
  • Nerekomenduojama autonominių dūmų signalizatorių įrengti virtuvėje ar tose vietose, kur gali išsiskirti garai.
  • Jeigu šie prietaisai yra su keičiamais maitinimo elementais, juos reikėtų keisti kas metus.
  • Reikėtų atkreipti dėmesį, kad dulkės ir nešvarumai mažina detektoriaus jautrumą, todėl reikėtų neužmiršti nuvalyti dulkių.

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos