Duris atvėrė naujieji Zapyškio bendruomenės namai

Šiemet Joninės Zapyškio bendruomenei ypatingos. Čia ne tik įvyko Šv. Jono Krikštytojo atlaidai, bet ir naująjį bendruomeninių paslaugų centrą pašventino Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila.
„Šie bendruomeniniai namai apjungia mokyklą, kultūros centrą ir Dievo namus į vieną didelę šeimą. Toks projektas – vienintelis Pakaunėje. Tai turėtų būti sektinas pavyzdys kitoms bendruomenėms“, – teigė Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.
Viešąją įstaigą prieš dvejus metus įkūrė Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios parapija ir Zapyškio bendruomenės centras, siekiant išspręsti tam tikras seniūnijos socialines problemas.
Zapyškio seniūnija pagal plotą – viena didžiausių Kauno rajone, joje išsibarstę 19 kaimų, daug atokių vienkiemių. Teritorijoje yra apie 35 proc. socialiai remtinų vaikų, 249 neįgalūs asmenys, 327 socialiai remtini gyventojai, daug vienišų žmonių, kuriems reikia įvairių socialinių paslaugų.
VšĮ „Zapyškio bendruomeninių paslaugų centras“ direktorė Evelina Valskytė tvirtino, kad projektas padės sukurti socialinių, bendruomeninių ir sociokultūrinių paslaugų paketą vaikams, jaunimui, probleminėms šeimoms, neįgaliesiems ir vienišiems asmenims.
Centre bus vykdomos socialinių įgūdžių formavimo, sveikatingumo ugdymo, užimtumo organizavimo programos, sudarytos sąlygos konsultavimo, asmens higienos, skalbimo ir kitoms paslaugoms teikti. Planuojama įsteigti atvirą jaunimo centrą.
Bus suburta savanorių grupė, savanorystės veiklai vystyti, centro veiklai plėsti, bendruomenės aktyvumui skatinti.
Centre įrengtos dvi salės su atskiromis virtuvėlėmis. Vienoje vyks bendruomenės susirinkimai, šeimų renginiai, kita pritaikyta šarvoti. Centro paslaugomis galės naudotis ne tik Zapyškio, bet ir Ežerėlio, Kačerginės, kitų gretimų seniūnijų gyventojai.
Šiuo metu viešojoje įstaigoje dirba viena direktorė. Įrengus dienos centrą, bus sukurtos dar trys darbo vietos.
Centras iškilo Kluoniškių kaime, šalia naujosios Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios, vietoje šarvojimo salės.
Beveik 225 tūkst. vertės projektą finansavo Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai, o įgyvendino Kauno rajono savivaldybė ir vietos bendruomenė.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: